پرواز پرنده های صلح صنایع دستی از آسمان سمنان با حضور رئیس جمهوری

به گزارش مجله بیزبینگ، پرنده های صلح صنایع دستی با حضور رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سمنان رونمایی شدند.

پرواز پرنده های صلح صنایع دستی از آسمان سمنان با حضور رئیس جمهوری

در مراسمی با حضور دکتر حسن روحانی و جمعی از مسئولان و مقامات کشوری و استانی، پرنده های سفالی به عنوان سفیران صلح برای اولین بار رونمایی شدند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در حاشیه مراسم رونمایی از پرنده های صلح گفت: این طرح با هدف معرفی فرهنگ غنی ایرانی و انعکاس پیام صلح ایران به سراسردنیا اجرا شده است.

محمد دنیاشاهی افزود: در این طرح که با مشارکت این اداره کل و خانه و مدرسه صنایع دستی پاژ ، اولین مدرسه صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران واقع در استان سمنان اجرا شده است، پرندگان صلح از این استان به نقاط مختلف دنیا ارسال می شوند.

او گفت: این کبوتران سفید سفالی توسط بچه ها در خانه تاریخی ترابی سمنان ساخته شده اند و به همراه پیام های امید بخش به سراسر دنیا ارسال می شوند.

دنیاشاهی اجرای این طرح را در جذب گردشگر به ایران و استان سمنان موثر دانست و افزود: اولین پرنده صلح صنایع دستی به طور نمادین توسط رییس جمهوری در ماکت بافت تاریخی شهر سمنان نهاده شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: پرنده های صلح صنایع دستی به عنوان سفیران صلح ایران، زمینه ترغیب و سفر گردشگرانی از سراسر دنیا را به ایران و استان سمنان فراهم می کنند.

بر این اساس در متنی که یکی از بچه ها صلح به کنندگی از همه بچه ها ایران در حضور رئیس جمهور قرائت کرد، آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای رئیس جمهور

زمانی که خبردار شدیم به سرزمین مادری تان می آیید دلمان به جای کبوترهای سفالی مان پر کشید.

کبوترهایی که نماد صلح هستند، ما با همین دست های کوچک و دل های بزرگ مان بیست هزار کبوتر سفالی ساخته ایم، تا به دنیا بزرگترها بگوییم، دنیای با پرنده ها قشنگ تر از دنیای با بمب و موشک هاست.

آقای رئیس جمهور؛

معلم های خوبمان به ما یاد داده اند که هنر، زبان مشترک همه آدم هاست. پس با تقدیم این پرنده های بی زبان صنایع دستی ایران به شما، که پدر تمام بچه ها این سرزمین هستید درخواست می کنیم پیام صلح، دوستی و آشنایی ما را به همه دنیایان به ویژه بچه ها برسانید و به همتایان خود بگویید ما بچه ها می خواهیم وارث لبخندها و دوستی ها باشیم و دنیایی سرشار از زیبایی و شادی بسازیم.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 232

به "پرواز پرنده های صلح صنایع دستی از آسمان سمنان با حضور رئیس جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز پرنده های صلح صنایع دستی از آسمان سمنان با حضور رئیس جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید