پنتاگون: نیروهای امنیتی افغانستان توانایی مقابله با تروریست ها را دارند

به گزارش مجله بیزبینگ، خبرنگاران : وزیر دفاع آمریکا بر خروج نیروهای این کشور از افغانستان تا 20 شهریور تاکید نمود و گفت نیروهای امنیتی افغانستان توانایی لازم را برای متوقف کردن حملات ضد تروریستی دارند.

پنتاگون: نیروهای امنیتی افغانستان توانایی مقابله با تروریست ها را دارند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، لوید آستین پنجشنبه همراه با مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در نشست خبری درباره نگرانی های موجود از تشدید حملات طالبان پس از خروج آمریکا اضافه نمود: نیروهای امنیتی افغانستان بزرگترین نقش را برای متوقف کردن حملات طالبان ایفا می نمایند.

وی ادامه داد: ما از آنها حمایت می کنیم و به عنوان شریکی برای دولت و نیروهای امنیتی افغانستان حضور خواهیم داشت. ما از اینکه نیروهای امنیتی افغانستان بتوانند موثر باشند، حمایت می کنیم.

وزیر دفاع آمریکا گفت: آنها توانایی قابل ملاحظه ای دارند اما انتظار داریم چالشی در این زمینه وجود داشته باشد.

مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هم گفت: هدف نخست نظامی ما این است که به صورت ایمن، مسئولانه و عامدانه، نیروهای آمریکایی را به شیوه خوبی از افغانستان خارج کنیم.

آمریکا 20 سال پیش به بهانه مبارزه با تروریسم به افغانستان لشکر کشی کرد اما نه تنها نتوانست با تروریسم مبارزه کند که اکنون دنیا شاهد انواع جدید و همچنین گسترش آن در نقاط دیگر است.

پس از مذاکرات دولت ترامپ با طالبان برای صلح، قرار بود که در 11 اردیبهشت خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان انجام گردد اما جو بایدن رییس جمهوری آمریکا با پذیرش این توافق، اگرچه مدعی شروع خروج نیروهای خود از همین تاریخ شده است اما سرانجام آن را 11 سپتامبر (20 شهریور) خاطرنشان کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1664

به "پنتاگون: نیروهای امنیتی افغانستان توانایی مقابله با تروریست ها را دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: نیروهای امنیتی افغانستان توانایی مقابله با تروریست ها را دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید