کابلوف: طالبان مشروعیت را از میدان جنگ بدست آورده و صلح بدون آن امکان ندارد

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه برای افغانستان معتقد است که نبرد طالبان در میدان جنگ با نیروهای خارجی به این گروه مشروعیت بخشیده و صلح بدون این گروه امکان پذیر نیست.

کابلوف: طالبان مشروعیت را از میدان جنگ بدست آورده و صلح بدون آن امکان ندارد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ضمیر کابلوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه برای افغانستان اظهارداشت: بدون مذاکره با گروه طالبان امکان برقراری صلح در افغانستان وجود ندارد.

وی اضافه نمود: طالبان مشروعیت خود را در میدان جنگ با نیروهای خارجی و دولتی افغانستان بدست آورده و این مسئله نشان از ضعف حکومت این کشور است.

کابلوف اضافه نمود: ما احتیاج داریم تا گروه طالبان را به مسکو دعوت کنیم و با آنها گفت وگو کنیم و زمینه ساز این فرصت باشیم.

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه برای افغانستان درباره انتخابات این کشور گفت: منطقی بود اگر در شروع، صلح در افغانستان به نتیجه می رسید و سپس روند انتخابات برگزار می شد.

وی گفت: طالبان نیز انسان هستند و تمایلی برای از دست دادن جان خود ندارند و به دنبال برگشت عزتمندانه هستند و اگر این گروه به دنبال زنده کردن قدرتشان در افغانستان باشند ما نیز آن را نخواهیم پذیرفت.

کابلوف اذعان داشت: طالبان متعهد شده اند که به دنبال تسلط در افغانستان نیستند و در نظر دارند به وسیله روند تقسیم قدرت بصورت دموکراتیک عمل نمایند.

در ادامه نماینده پوتین اظهارداشت: طالبان از مسکو خواسته تا در روند مذاکرات صلح میان این گروه و طالبان از توانایی خود استفاده کند.

وی تأکید کرد: منافع راهبردی روسیه به وسیله افغانستانی مستقل و بی طرف و بدون جنگ و مواد مخدر تأمین می گردد و روسیه به دنبال احقاق این هدف است.

کابلوف اضافه نمود: ازسرگیری روند مذاکرات میان گروه طالبان و آمریکا نقطه عطف رسیدن به صلح در افغانستان است و صلح بدون طالبان در این کشور میسر نمی گردد.

صحبت های ضمیر کابلوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در افغانستان در حالی بیان می گردد که هیئت طالبان و زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در اسلام آباد دیدار کردند.

گفته می گردد این دیدار شامل گفت وگوهای رسمی درباره روند صلح نبوده و تنها برای اعتمادسازی میان دوطرف انجام شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 20 آبان 1398 شناسه مطلب: 427

به "کابلوف: طالبان مشروعیت را از میدان جنگ بدست آورده و صلح بدون آن امکان ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کابلوف: طالبان مشروعیت را از میدان جنگ بدست آورده و صلح بدون آن امکان ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید