کاخ سفید: روسیه قول داده در انتخابات آمریکا دخالت نکند

به گزارش مجله بیزبینگ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه ای مدعی شده روسیه قول داده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دخالت نکند.

کاخ سفید: روسیه قول داده در انتخابات آمریکا دخالت نکند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش فارس، رابرت او برایان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه ای گفته روسیه قول داده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در ماه نوامبر برگزار می گردد دخالت نکند.

او برایان گفت او این ضمانت را در دیداری که روز آدینه با همتای روسی خود، نیکلاس پاتروشف در ژنو داشته دریافت نموده است.

او برایان گفت: من این را روشن کردم که ایالات متحده دخالت خارجی در انتخابات ما را تحمل نخواهد کرد و طرف روسی متعهد شد که این کار را انجام ندهد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید بدون ارائه جزئیات بیشتر مدعی شد دو کشور بر سر شمار دیگری از مسائل از جمله کنترل تسلیحات، درگیری های آذربایجان و ارمنستان، سوریه و افغانستان هم توافق کردند.

یک نهاد رسمی آمریکا مردادماه امسال در بیانیه ای ایران، روسیه و چین را به کوشش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور متهم نموده بود.

در بیانیه ای که ویلیام ایوانیا، مدیر مرکز ملی امنیت و ضداطلاعات، از نهاد های زیرمجموعه مدیر اطلاعات ملی آمریکا منتشر نموده آمده است: کشور های خارجی از تدابیر اثرگذار در رسانه های اجتماعی و سنتی برای اثرگذاری بر دیدگاه ها و ترجیحات رأی دهندگان آمریکایی، ایجاد تغییر در سیاست های آمریکا، دامن زدن به تفرقه ها و تضعیف اعتماد به فرایند دموکراتیک ما استفاده می نمایند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: در حال حاضر، نگرانی ما در وهله اول از چین، روسیه و ایران است- اگرچه بقیه دولت ها و بازیگران غیردولتی هم می توانند به فرایند انتخاباتی ما ضربه بزنند.

این ادعا ها در حالی مطرح شده که آمریکا از سوی نهاد های مستقل حقوق بشری به تخریب فرایند دموکراسی در دیگر کشور ها به وسیله توسل به ابزار های مختلف از جمله کودتا متهم است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1261

به "کاخ سفید: روسیه قول داده در انتخابات آمریکا دخالت نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: روسیه قول داده در انتخابات آمریکا دخالت نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید