کاهش قیمت بلیت تهران - استانبول ادامه دارد

به گزارش مجله بیزبینگ، با شکسته شدن انحصار قطر ایرویز کاهش قیمت بلیت تهران - استانبول با حضور ایرلاین های ایرانی و افزایش پروازها ادامه دارد.

کاهش قیمت بلیت تهران - استانبول ادامه دارد

خبرنگاران - دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: با افزایش تعداد ایرلاین های ایرانی و پروازهای روزانه در راستا تهران - استانبول شاهد کاهش شدید قیمت بلیت پروازهای ترکیه هستیم و جالب تر اینکه پروازهای قطرایرویز که پیش از شروع پرواز شرکت های هواپیمایی داخلی نرخی حدود 60 میلیون تومان داشت، هم اکنون بلیت همین پرواز را حدود هشت میلیون تومان می فروشد.

طی ماه های گذشته و با بسته شدن پروازهای خارجی ناشی از شیوع ویروس کرونا، شرکت هواپیمایی قطر ایرویز در راستا تهران - استانبول مجوز پرواز گرفت و با توجه به تنها بودن در این راستا پروازی، قیمت بلیت های خود را با یا یا چند توقف به حدود 60 میلیون تومان رساند.

اما با آمدن شرکت های هواپیمایی داخلی، قیمت بلیت هواپیما در راستا تهران - استانبول به حدود 12 تا 24 میلیون تومان رسید و قطر ایرویز همچنان در این بازه قیمتی صدرنشین بود.

در نهایت اما و طی روزهای گذشته که این شرکت هواپیمایی خارجی تعداد زیادی ایرلاین ایرانی را کنار خود می دید به این نتیجه رسید که باید نرخ های خود را پایین بیاورد و نهایتا قیمت پرواز تهران استانبول را به شرکت های ایرانی نزدیک کرد و حتی نرخ را از آن ها هم پایین تر آورده تا بتواند مشتری جذب کند.

نمی توان قیمت دقیقی برای پروازهای خارجی در نظر گرفت

مقصود اسعدی سامانی - دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی - در این باره گفت: از همان ابتدا هم گفته بودیم که قیمت این پروازها به شدت کاهش خواهد یافت و وقتی عرضه بلیت و عرضه نمایندگان آن افزایش پیدا نمایند، قیمت کاهش می یابد.

وی با اشاره به کاهش شدید قیمت بلیت پرواز قطر ایرویز در راستا تهران-استانبول اضافه کرد: انحصار شرکت هواپیمایی قطر ایرویز شکسته شد و در نتیجه مجبور شد قیمت بلیت پروازهایش را کاهش دهد تا از این بازار عقب نماند و مسافر جذب کند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: همچنان و با افزایش تعداد پروازهای روزانه و ایرلاین های ارائه نماینده این پرواز در راستا تهران - استانبول شاهد کاهش بیشتر قیمت این پروازها خواهیم بود و این افت قیمت ادامه پیدا خواهد نمود تا به نرخ منطقی برسد.

اسعدی سامانی با اشاره به اینکه پروازهای زیادی در روز به مقصد استانبول انجام می گردد، اظها کرد: نمی توان قیمت دقیقی برای پروازهای خارجی مانند پرواز تهران - استانبول به عنوان نرخ منطقی در نظر گرفت چرا که به معیارها و پارامترهای مختلفی بستگی دارد اما مسلما این قیمت ها متعادل تر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، وی گفت: پروتکل های بهداشتی در همه پروازها به ویژه پروازهای مسافری خارجی رعایت می گردد و مسافران با نتیجه منفی آزمایش PCR بلیت تهیه نموده و به فرودگاه می فرایند و هیچ مسئله ای در این زمینه نداریم.

منبع: بیت ران
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1446

به "کاهش قیمت بلیت تهران - استانبول ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت بلیت تهران - استانبول ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید