کاهش قیمت مرغ در روزهای آینده، نیازی به واردات مرغ نداریم

به گزارش مجله بیزبینگ، یوسف خانی گفت: با ازدیاد عرضه ظرف 10 روز آینده پیش بینی می گردد که قیمت مرغ در بازار به نرخ مصوب یا حتی کمتر از آن برسد.

کاهش قیمت مرغ در روزهای آینده، نیازی به واردات مرغ نداریم

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفت و گو با خبرنگار ، درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: ستاد تنظیم بازار براساس قیمت تمام شده فراوری، نرخ مصوب هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را 8 هزار و 900 و مرغ آماده به طبخ 12 هزار و 900 تومان اعلام نموده است که مرغداران به بهانه افزایش تلفات، کاهش وزن گیری لاشه و نوسان هزینه های فراوری با نرخ های بالاتر اقدام به عرضه محصول در بازار می نمایند.

وی اضافه نمود: هم اکنون مرغ با نرخ های بالاتری در بازار به فروش می رسد که با ازدیاد عرضه ظرف 10 روز آینده پیش بینی می گردد که قیمت مرغ در بازار به نرخ مصوب یا حتی کمتر از آن برسد.

یوسف خانی با اشاره به اینکه نرخ های فعلی بازار را قبول ندارم، گفت: با وجود آنکه نهاده های دامی با ارز دولتی در اختیار مرغداران قرار می گیرد، اما نرخ های مصوب ستاد تنظیم بازار را قبول ندارند و همیشه بر عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب اصرار می ورزند.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی با اشاره به اینکه نیازی به واردات مرغ نداریم، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط مساعد فراوری، ظرف یک الی 2 هفته آینده بیش از تقاضا، مرغ در بازار عرضه می گردد که با این وجود نیازی به واردات نیست.

وی با اشاره به اینکه ملاک اصناف در مورد مرغ قیمت مصوب است نه فاکتور خرید، گفت: مرغداران، مرغ زنده را با قیمتی بیش از قیمت مصوب به کشتارگاه ها عرضه می نمایند و واحد هایی که مرغ را به قیمت گران خریداری و عرضه می نمایند، با جریمه بازرسان اصناف و تعزیرات روبرو می شوند.

کمبودی در عرضه تخم مرغ نداریم

یوسف خانی در بخش دیگر سخنان خود درباره آخرین وضعیت بازار تخم مرغ اضافه نمود: هم اکنون هر شانه تخم مرغ کمتر از قیمت مصوب در بازار عرضه می گردد که این امر بدان معناست که کمبودی در بازار تخم مرغ نداریم.

این مقام مسئول در انتها نرخ مصوب هر کیلو تخم مرغ را 8 هزار و 900 تومان خاطرنشان کرد و گفت: براین اساس قیمت منطقی هر شانه تخم مرغ 17 هزار و 800 تومان است که به سبب شرایط مساعد فراوری، هر شانه تخم مرغ با نرخ 15 تا 16 هزار تومان در بازار عرضه می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 246

به "کاهش قیمت مرغ در روزهای آینده، نیازی به واردات مرغ نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت مرغ در روزهای آینده، نیازی به واردات مرغ نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید