کدام آمار جان باختگان کرونایی دقیق تر است؟ خبرنگاران

به گزارش مجله بیزبینگ، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت: آمار دقیق جان باختگان کرونایی در استان تهران مربوط به پزشکی قانونی و بهشت زهراست؛ چرا که ما فقط آمار فوتی ها در بیمارستانها را داریم.

کدام آمار جان باختگان کرونایی دقیق تر است؟ خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران در پاسخ به این پرسش که آمار دقیق جانباختگان کرونا در استان تهران که از منابع مختلف اعلام می شود کدام دقیق تر است؟، گفت: درباره آمار فوتی ها برای نمونه باید بگویم بعضی افراد با تشخیص ابتلا به کرونا در منزل فوت می کنند یا اورژانس بالای سر بیمار می رود و می گویند که مورد کرونایی بوده، در منزل بستری شده و در حین انتقال به مراکز درمانی جان خود را از دست می دهد؛ همچنین تعدادی نیز ممکن است به کرونا مبتلا شده و فوت شوند اما ما متوجه آنها نشویم.

وی ادامه داد:آنچه ما داریم مربوط به بیماران دارای تست قطعی مثبت کرونا در بیمارستان است؛ بنابراین آمار بهشت زهرا قطعا با آماری که بیمارستانها دارند، همخوانی نخواهد داشت؛ چون آمار ثبت دقیق منزل را نداریم.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران خاطرنشان کرد:بنابراین آمار پزشکی قانونی و سازمان بهشت زهرا با توجه به اینکه گواهی فوت داده می شود مستند تر است؛اما ما فقط آمار فوتی ها در بیمارستان را داریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1551

به "کدام آمار جان باختگان کرونایی دقیق تر است؟ خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام آمار جان باختگان کرونایی دقیق تر است؟ خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید