کنکور سر موقع برگزار می شود، سلامت داوطلبان اولویت است

به گزارش مجله بیزبینگ، معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اولویت داشتن سلامت همگی داوطلبان گفت: تا این لحظه کنکور سراسری سر موقع برگزار می شود.

کنکور سر موقع برگزار می شود، سلامت داوطلبان اولویت است

به گزارش گروه دانشگاه مجله بیزبینگ، دکتر علی اکبر حق دوست در گفتگوی ویژه خبری افزود: ستاد ملی مبارزه با کرونا بر اساس اینکه بهترین هدیه را برای مردم داشته باشد تصمیم می گیرد. کنندگان مجلس همه بحث هایی که دارند دغدغه اصلی شان این است که خدای نکرده سلامت جامعه و سلامت داوطلبان به خطر نیافتد. بر اساس این اصل که سلامت داوطلبان مهم است باید تصمیم بگیریم.

وی افزود: توجه داشته باشید که سلامت جسم یک مسئله است و سلامت روان و روح هم یک مسئله دیگر است. داوطلبان چند سال خود را در خانه محبوس کرده اند و استرس های زیادی را تحمل می کنند. همه بدانند که وقتی تصمیم می گیریم باید سلامت را جامع ببینیم.

حق دوست تاکید کرد: بله داوطلب نباید کرونا بگیرد، اما از سوی دیگر هم نباید دچار استرس اضافه شود. بحث های تکنیکال را باید در پشت در های بسته مطرح کنیم.

وی خطاب به دانش آموزان و داوطلبان گفت: دانش آموزان و داوطلبان باید بدانند که وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا تمام تلاش خود را می کند که آن ها در سالم ترین شرایط آزمون خود را برگزار کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: درست است که عکس هایی از حوزه های آزمون نشان می دهد که برخی داوطلبان ماسک نداشتند، اما یک بار دیگر ببینید که چقدر فاصله صندلی ها بیشتر شده و چقدر پروتکل های بهداشتی رعایت شده و حوزه ها خلوت تر شده اند.

وی افزود: حتی کاغذ زمین گذاشته نشده است و ضدعفونی کامل اجرا شده و برای ورودی و خروجی داوطلبان تمام مسائل را رعایت کردند. البته نقص هایی هم داشته است.

حق دوست گفت: من بسیار خوشنود شدم که در فضای مجازی عکس های بسیاری از آزمون های علوم پزشکی در رعایت پروتکل های بهداشتی منتشر شده است. تعداد زیادی از داوطلبان هم تشکر کرده اند و سعی می کنیم برای آزمون های بعدی بهتر از این عمل کنیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: ما گوش به فرمان بهداشت هستیم. برای ورود و خروج داوطلبان تجربه مهمی کسب کردیم. قبل و حین جلسه داوطلبان را ترغیب کنیم که ماسک خود را حتی برای لحظاتی برندارند.

عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید کرد: کنکور سراسری سال 99 تا این لحظه برگزار می شود و فکر می کنم این جمله قوی و محکم و یکپارچه به جامعه اعلام شود که کنکور برگزار می شود و تردید ایجاد نکنیم. اگر شرایط عجیب و عوض شد و مختصات تغییر کرد و قانونگذاران بعد از جمع بندی خواستند تغییری ایجاد کنند ما گوش به فرمان هستیم. تا آن لحظه همت کنیم که به بهترین شکل آزمون را برگزار کنیم.

وی در پاسخ به این موضوع که وزیر بهداشت از سوی دیگر اعضای هیات دولت برای انتقاد نکردن از کنکور دکتری تحت فشار است گفت: این موضوع را باید کسانی گفته اند تایید کند. آنچه من می بینم همدلی میان اعضا وجود دارد و دکتر نمکی با هیجان و استرس از پروتکل های بهداشتی کوتاه نمی آید و احساسی که من دارم این است که وزیر بهداشت با دولت و خارج از آن ارتباط خوب و صمیمانه ای دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1174

به "کنکور سر موقع برگزار می شود، سلامت داوطلبان اولویت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنکور سر موقع برگزار می شود، سلامت داوطلبان اولویت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید