گردشگری مذهبی در کشور باید از انحصار خارج گردد

به گزارش مجله بیزبینگ، عضو کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گردشگری مذهبی یکی از سالم ترین انواع گردشگری است که با معنویات و تعلقات مردم به اسلام ناب محمدی عجین شده است، گفت: گردشگری مذهبی در کشور باید از انحصار خارج گردد.

گردشگری مذهبی در کشور باید از انحصار خارج گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزا کانادا قیمت هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش مجله بیزبینگ از اراک، علی اکبر کریمی ظهر امروز در نشستی با اعضاء هیئت مدیره شرکت مرکزی کارگزاران حج و زیارت استان مرکزی براهمیت توجه به ظرفیت های گردشگری تاکید نمود و گفت: گردشگری از جمله راهبردهای مهم حمایت و یاری به اقتصاد کشور به شمار می رود که در این حوزه ظرفیت های خوب و مناسبی در کشور در اختیار داریم که باید به شکلی صحیح و مناسب از آن بهره گرفت.

وی اضافه نمود: گسترش تورهای زیارتی داخلی و همچنین جذب گردشگران خارجی و توسعه گردشگری خارجی در کشور یکی از سریع ترین راهکارهای درآمدزایی کشور به شمار می رود.

کریمی توضیح داد: فعالیت در بخش گردشگری می تواند مشاغل زیادی را ایجاد کند که در نهایت وقتی این درآمدها به صورت سالانه ارزیابی گردد به رقم بزرگ و تاثیرگذاری در اقتصاد کشور می رسیم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با اشاره به توسعه پردشگری مذهبی براساس تفکرات دینی و اعتقادی ملت ایران اسلامی گفت: با توجه به پایبندی ملت مسلمان ایران به مسائل دینی و مذهبی و معنویات و ارادت و اعتقاد بالایی که به خاندان عصمت و طهارت(ع) دارند، بخش گردشگری مذهبی به ویژه بعد از پیروزی انقلاب از مهمترین بخش های گردشگری بوده است.

کریمی ادامه داد: گردشگری مذهبی یکی از سالم ترین انواع گردشگری است که با معنویات و تعلقات مردم به اسلام ناب محمدی عجین شده است که البته باید ترویج گردد و در راستای توسعه این مهم، حضور مردم لازم است.

وی اضافه نمود: حوزه گردشگری مذهبی در کشور باید از انحصار خارج گردد تا بیش از پیش شکوفا شده و گسترش یابد چراکه این بخش ظرفیت مهم و اساسی در توسعه و پیشرفت مالی کشور دارد که البته در استان مرکزی باید در این راستا گام برداریم.

عضو کمیسیون مالی مجلس برضرورت گسترش مشارکت عمومی مردم در توسعه بخش گردشگری مذهبی تاکید نمود و گفت: مشارکت مردم در گسترش بخش گردشگری مذهبی موثر است.

وی اضافه نمود: این در حالی است که مدیریت دولتی به تنهایی در این بخش پاسخ گو نیست، بلکه باید نظارت های لازم انجام گردد تا افراد مورد اعتماد و اطمینان در این بخش به فعالیت بپردازند.

کریمی اعلام کرد: استان مرکزی در حوزه گردشگری مذهبی از امکانات لازم برخوردار است و خوشبختانه شاهد وجود تقاضای مردمی خوبی برای گسترش این بخش هستیم اما تا به امروز نتوانسته ایم از این بستر به نحو مناسب بهره برداری کنیم.

وی اضافه نمود: هر اقدامی که در راستای رساندن یک عاشق مشتاق و مسافر به حریم پاک و مطهر اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و عتبات عالیات باشد، اقدامی بسیار ارزشمند و دارای اجر معنوی بسیار است و همه فعالان این عرصه با رویکرد معنوی در این حوزه حضور یافته اند.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 691

به "گردشگری مذهبی در کشور باید از انحصار خارج گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری مذهبی در کشور باید از انحصار خارج گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید