استراماچونی نمی تواند از استقلال شکایت کند!

به گزارش مجله بیزبینگ، با وجود ادعاهایی که مدیران سابق استقلال مطرح می کردند، آندره آ استراماچونی بحث حقوقی بابت شکایت از این باشگاه را به صورت کاملاً جدی مطرح کرده و البته برخلاف مواردی که برخی افراد خارج نشین سعی در القای آن به جامعه فوتبال داشتند، مرد ایتالیایی اتفاقاً به دریافت دستمزد خود از طریق شکایت به فیفا و دریافت غرامت کاملاً هم معتقد است! چون قبل از حضور در جمع آبی پوشان ایرانی نیز همین کار را در اروپا انجام داده اساساً در این کار حرفه ای تر از مربیگری است! حالا این روزها زمزمه های جدیدی در مورد داستان استرا و استقلال مطرح شده است....

استراماچونی نمی تواند از استقلال شکایت کند!

ماجراهای پس از ژانویه

سال میلادی در شرف اتمام است و کمتر از 10 روز دیگر سال 2021 آغاز خواهد شد. در چنین شرایطی اغلب ادارات اروپایی خود را برای تعطیلات سال جدید آماده می کنند، تعطیلاتی که از اواخر همین هفته آغاز خواهد شد. در همین خصوص خبرهای رسیده حکایت از آن دارد که تیم حقوقی استراماچونی به صورت کاملاً جدی پرونده شکایت این مربی از باشگاه استقلال را جلو می برند و پس از سرانجام تعطیلات ژانویه اصلاً بعید نیست اخبار جدیدی پیرامون آن بشنویم. از قرار معلوم، یک تیم سه نفره برای پیروزی مرد ایتالیایی در این پرونده تلاش می کنند.

لایحه دفاعیه استقلال

البته باشگاه استقلال نیز بیکار ننشسته و تقریباً از 45 روز قبل به صورت جدی مسئله را با استفاده از مشاوران و مسئولان حقوقی خود دنبال می کند. حتی اخبار حاکی است استقلالی ها یک وکیل در اروپا نیز گرفته اند تا مانع تأیید حکم سنگین اولیه علیه خود توسط استراماچونی شوند. حکمی که اگر تأیید شود (البته امیدواریم تحت هیچ شرایطی تأیید نشود) طرف ایرانی باید بالغ بر یک میلیون و 300 هزار یورو دیگر هم بپردازد!

شکایت مقطعی ممنوع

در این میان اما مسئله ای که باعث امیدواری استقلالی ها شده، بحث قرارداد استرا با آنهاست. مقامات باشگاه مدعی اند با توجه به اینکه مرد ایتالیایی با استقلال قراردادی دو ساله بسته بود، اگر بخواهد شکایت کند، باید روی کل آن شاکی باشد و نمی تواند از فیفا بخواهد صرفاً مفاد موجود در سال اول قرارداد او با استقلال را مد نظر قرار دهد و حکم صادر کند. این طور که استقلالی ها مدعی هستند، حتی اگر دادگاه دوم رأی خود را مشابه دادگاه اول اعلام کند، باز هم به احتمال فراوان تا سرانجامی خرداد سال آینده که زمان اتمام قرارداد استراماچونی با استقلال خواهد بود، تنبیهی از طرف فیفا باشگاه ایرانی را تهدید نمی کند. یکی از مسئولان استقلال در همین رابطه به خبر ورزشی گفت: استرا با استقلال قرارداد دو ساله منعقد کرده بود بنابراین اگر طی ماه های باقی مانده راهی تیم جدیدی شود، دست ما برای ارائه مدرک به فیفا بازتر می شود چون حتی اگر در تمام موارد مطرح شده توسط این مربی محکوم شویم، باز هم استقلال صرفاً باید بابت دوران بیرون گود نشستن استراماچونی پول بدهد نه اینکه این آقا هم با یک تیم دیگر قرارداد ببندد و هم از استقلال دستمزد بگیرد. از طرف دیگر، استراماچونی باید روی کل قرارداد خود شکایت داشته باشد که تاریخ انقضای آن خرداد سال آینده است بنابراین نمی تواند به فیفا یا دادگاه عالی ورزش بگوید فعلاً فقط روی مفاد سال اول قرارداد با استقلال حکم صادر کنند و مابقی را در زمان دیگری مورد بررسی قرار دهند.

منبع: خبرورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1439

به "استراماچونی نمی تواند از استقلال شکایت کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استراماچونی نمی تواند از استقلال شکایت کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید