دردسر های بی خاتمه استقلال!

به گزارش مجله بیزبینگ، استقلالی که توانست از گروه مرگ در لیگ قهرمانان آسیا به عنوان تیم اول صعود کند، ولی با دو باخت پیاپی در لیگ برتر، تنها روی کاغذ شانس قهرمانی این بازی ها را دارد. در یک نگاه کلی می توان این سوال را هم پرسید: نمره 19 داده شده در سال 1399 از چه عددی بوده؟ و پاسخ داد که قطعا این سقف 20 نبوده و مدیرعامل استقلال، طنازی اش را به رخ کشیده است. مددی برای 20 دریافت باید به این چند سوال پاسخ بدهد مگراینکه آقای مدیرعامل، نمره 20 کلاس را نخواهد.

دردسر های بی خاتمه استقلال!

هروویه میلیچ

از بحث تمدید قرارداد او با استقلال می توان سریالی 90 شبی ساخت. استقلال و میلیچ بر سر هیچ موضوعی تفاهم ندارند: بازیکن، قرارداد 2 ساله می خواهد و باشگاه تنها حاضر است برای یک سال، تمدید کند؛ بازیکن طبق معمول نمی خواهد اقتصادیات بدهد و باشگاه هم حاضر نیست اقتصادیات بازیکنش را بپردازد. ظاهرا قرار بوده ملیات بر عهده باشگاه است. جز این دو موضوع، میلیچ و باشگاه استقلال بر سر چه چیز دیگر باید بحث نمایند که صحبت از تفاهم بر سر مسایل کلی و باقی ماندن بعضی جزییات می گردد؟

شیخ دیاباته

آیا بحث تمدید قرارداد دیاباته به طور کل مطرح نیست؟ استقلال چیزی حدود 140 هزار دلار بابت تاخیر های این بازیکن و نرسیدنش به پرواز قبلی، ضرر نموده و از طرف دیگر، دیاباته همچنان حقوق و مزایای عقب افتاده دارد. استقلال به دلیل آنکه می داند دیاباته حاضر نیست با این شرایط ادامه بدهد و اگر هم حاضر گردد، مبلغ دلاری بالایی برای تمدید می خواهد، اصلا به خودش اجازه نداده شرایط شماره 7 را برای ادامه حضور بپرسد.

دستیار ایتالیایی

بعد از رفتن فراز کمالوند، نیمکت استقلال به لحاظ بار فنی، سنگینی قبل را ندارد. در این بین، مجیدی از حضور یک مشاور ایتالیایی خبر داده که شایعه شده با هزینه شخصی او، به ایران آمده است و در حال تجزیه و تحلیل بازیکنان استقلال پیش از آغاز مجدد تمرینات است. مدیرعامل استقلال درباره این مشاور- دستیار تنها به گفتن چند جمله کلی بسنده نموده و طبق معمول اوضاع را بسیار آرمانی و خوب جلوه داده است، اما نه فدراسیون و نه سازمان لیگ و نه استقلال جرات رد یا تایید حضور مشاور ایتالیایی را ندارند.

تمدید قرارداد

قرارداد چند بازیکن استقلال در انتها فصل به اتمام می رسد و باشگاه هیچ کاری برای تمدید با آن ها انجام نداده است. درباره بحث تمدید، چند جمله کلیشه ای مطرح می گردد و دیگر هیچ. مجیدی می گوید چرا این بحث فقط درباره استقلال است و مددی از لیستی می گوید که سرمربی استقلال هنوز نفرستاده تا تعیین گردد باید با چه کسانی برای ماندن مذاکره گردد. در میان آن هایی که قراردادشان تمام می گردد، چند مهره فوق العاده کلیدی دیده می گردد مثل ریگی.

رییس و امضا

رییس هیات مدیره استقلال به دلیل مباحث اقتصادی، دستگیر و در بازداشت است. در حال حاضر، عضو دیگری از این جمع حق امضا ندارد و مسائل اقتصادی همواره موجود، حالا بغرنج تر از همواره شده است. مدیرعامل استقلال، اما اعتراضی به این موضوع ندارد که از آن، می توان دو نتیجه گرفت: یا از این شرایط راضی است، چون می تواند عدم پرداخت ها را توجیه کند یا اینکه توانی برای حل آن ندارد پس موضع سکوت در پیش گرفته تا چه پیش آید.

پنجره جابجایی

پنجره جابجاییی استقلال بسته است. این خبر به قدری تکراری شده که دیگر باید از باز بودن پنجره استقلال (و بیشتر تیم های ایرانی) تعجب کنیم. مددی شاید به دلیل روی کار آمدن دولت جدید و احتمال تغییر و تحول در راس وزارت ورزش و درنتیجه، هیات مدیره و مدیرعامل جدید، ترجیح می دهد استقلال را با پنجره بسته تحویل مدیر بعدی بدهد (شاید هم نخواهد!)؛ پنجره ای که اگر باز هم بگردد، خیلی زود بابت مطالبات استراماچونی، مجدد بسته می گردد. یکی از ماجرا های اعضای هیات مدیره با مدیرعامل همین است.

پرداخت به بازیکنان

حداقل نیمی از قرارداد های بازیکنان استقلال هنوز پرداخت نشده و خیلی بعید است تا اطلاع ثانوی خبر از زنگ اس ام اس های واریزی در میان باشد. اولا پولی برای پرداخت وجود ندارد و ثانیا اگر هم پولی باشد فعلا به دلایل گفته شده و اتفاقی که برای رییس هیات مدیره افتاده، کسی نیست تا پای فعل و انفعالات لازم برای واریزی ها را امضا کند. جلسات با مشاور هیات مدیره هم فعلا به نتیجه ای منجر نشده است تا بتوان از راه دیگری، منابع اقتصادی پیدا کرد.

زمان

با فرض روی خوش نشان دادن دولت بعدی به مددی برای ادامه حضور روی جایگاه مدیرعاملی و وارد نشدن این تیم به بورس و خصوصی سازی، زمان علیه استقلال و او خواهد بود.

هفت هفته از لیگ مانده و با توجه به احتمال استارت لیگ بعدی از اواخر شهریور ماه، مددی در بهترین حالت (اگر با تغییر دولت و وزارت مددی تغییر نکند) او تنها 2 ماه وقت دارد تا با بازیکنان فعلی تمدید کند و بازیکن جدید به خدمت بگیرد.2 ماهی که قطعا پس از انتهاش نمی توان از نمره 19 حرف زد و شاید بحث به سمت نمرات پایین تر هم پیش رود. جدا از همه این ها اختلاف های اعضای هیات مدیره با مدیرعامل را هم از قلم نیاندازید که کار را به استعفای اعضای هیات مدیره کشیده و فعلا وزیر با همه استعفا ها مخالف نموده است.

فوتبالی

منبع: فرارو
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1690

به "دردسر های بی خاتمه استقلال!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسر های بی خاتمه استقلال!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید