افزایش طول عمر با مصرف قهوه و چای سبز

به گزارش مجله بیزبینگ، تحقیقات جدید نشان می دهد نوشیدن چای سبز و قهوه احتمال مرگ زودرس را کاهش می دهد.

افزایش طول عمر با مصرف قهوه و چای سبز

به گزارش خبرنگاران، تحقیقات جدید نشان می دهد اگر عاشق واقعی قهوه و چای سبز باشید با مصرف این نوشیدنی ها احتمال مرگ زودرس را کاهش می دهید.

براساس مطالعات جدید نوشیدن روزانه چند فنجان چای سبز به همراه دو فنجان قهوه 63 ٪ خطر مرگ را کاهش می دهد و حدود پنج سال مرگ افراد را به تاخیر می اندازد.

یک فنجان قهوه یا چای سبز به تنهایی روزانه ممکن است به ترتیب خطر مرگ زودرس را به ترتیب 12 تا 15 درصد کاهش دهد.

یوجی کوموریتا استادیار دانشکده علوم پزشکی دانشگاه کیوشو در فوکووکا ژاپن گفت: تحقیقات نشان می دهد که مصرف بیشتر چای سبز و قهوه با کاهش مرگ و میر همراه است و به نظر می رسد اثر ترکیبی آن ها در افراد دیابتی نوع 2 بسیار بیشتر است.

کوموریتا اضافه کرد: معین نیست که این نوشیدنی ها چگونه به سلامتی یاری می نمایند. هر دو دارای مواد مغذی هستند که ممکن است التهاب را کاهش دهند.

در این تحقیق تقریباً 5000 بزرگسال ژاپنی با میانگین سنی 66 سال و مبتلا به دیابت نوع 2 شرکت داشتند که2800 نفر از آن ها مرد بودند.

شرایط سلامتی شرکت نمایندگان در این تحقیق حدود 5 سال پیگیری شد و از آن ها پرسیده شد مصرف روزانه چای و قهوه سبز چه میزان است.

همچنین از آن ها سوالاتی مربوط به سبک زندگی، مانند میزان ورزش، مصرف الکل،سیگار کشیدن و میزان خواب معمول پرسیده شد.

بیش از هزار و صد نفر از افراد حاضر در تحقیق روزانه یک لیوان، یک هزار و چهارصد نفر دو تا سه لیوان چای سبز و یک هزار و هشتصد نفر چهار فنجان یا بیشتر چای سبز می نوشیدند.

همچنین هزار و سیصد نفر یک فنجان، نهصد و شصت نفر دو فنجان و یک هزار و ششصد نفر دو یا چند فنجان د روز قهوه مصرف می کردند.

دکتر مینیشا سود، متخصص غدد درون ریز در بیمارستان لنوکس هیل در نیویورک که در این مطالعه نقشی نداشته، اما با یافته ها آشنا است، گفت: تاثیر مثبت چای سبز فقط مختص افراد دیابتی نیست. در مطالعات متعدد جمعیت نشان داده شده است که افراد ژاپنی که مقادیر قابل توجهی چای سبز مصرف می نمایند، میزان مرگ و میر پایین تری را دارند.

او اضافه کرد: چای سبز و قهوه به دلیل گیاهی بودن دارای آنتی اکسیدان ها و مواد شیمیایی مفید هستند ممکن است التهاب را کاهش دهند.

مینیشا سود ادامه داد: نحوه استفاده از این نوشیدنی ها نیز مهم است. اگر آن را شیرین می کنید و شیر یا خامه به نوشیدنی خود اضافه می کنید، ممکن است از فواید آن برای سلامتی کاسته باشید.

منبع: خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1299

به "افزایش طول عمر با مصرف قهوه و چای سبز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش طول عمر با مصرف قهوه و چای سبز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید