با خروج برند های خارجی تولیدات داخلی جایگزین خواهند شد

به گزارش مجله بیزبینگ، مدیر گمرک، توسعه صادرات و ارزش افزوده مناطق آزاد گفت: به لحاظ شرایط خاص و حمایت از فراوری داخلی واردات در مناطق آزاد محدود شده است.

با خروج برند های خارجی تولیدات داخلی جایگزین خواهند شد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، ناصر خرمالی مدیر گمرک، توسعه صادرات و ارزش اضافه نموده مناطق آزاد گفت: براساس قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری و صنعتی ورود هر گونه کالا به استثنای کالای ممنوعه شرعی با پرداخت عوارض مربوطه به محدوده این مناطق بلامانع است، اما از سال 96 به لحاظ شرایط خاص و حمایت از فراوری داخل کمیته ای تشکیل شد تا اجازه قانونی واردات محدود گردد.

وی گفت: بر اساس مصوبه سال 96 و 97 و لحاظ شرایط کشور حتی کالای همراه مسافر هم محدود شد.

خرمالی گفت: 18 میلیون مسافر به خارج از کشور داریم و این می تواند ارز قابل توجهی از کشور خارج کند، اما مناطق آزاد با ایجاد جذابیت بخش قابل توجهی از ارز خروجی را می تواند جذب کند.

وی با بیان اینکه نباید اشتغال در مناطق آزاد تحت شعاع بعضی رویکرد ها قرار گیرد، اضافه نمود: قطعا رونق مناطق آزاد و ورود تجاری کالا به مناطق آزاد برای عرضه مسافری به گردشگران داخلی می تواند مزیت های ویژه ای برای مناطق به همراه داشته باشد.

مدیر گمرک، توسعه صادرات و ارزش اضافه نموده مناطق آزاد با اشاره به اینکه اهداف مناطق آزاد صرفاً صادرات نیست، اضافه نمود: ما در مناطق آزاد بخصوص در ارس و انزلی پیشگام فراوری شده ایم.

بهرام شهریاری نایب رئیس اتحادیه پوشاک گفت:، چون ثبت سفارش ممنوع شد ورود کفش و پوشاک هم ممنوع شد، اما بعد از مدتی بعضی کد ها چراغ خاموش باز شد.

وی اضافه نمود: قید ثبت سفارش کفش و پوشاک از جمله اقلامی بود که برداشته شد و کفش و پوشاک بی رویه وارد شد.

شهریاری با انتقاد از هدف گذاری مناطق آزاد برای واردات، گفت: با خروج برند های خارجی فراوریات داخلی جایگزین آن ها خواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1398 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 685

به "با خروج برند های خارجی تولیدات داخلی جایگزین خواهند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با خروج برند های خارجی تولیدات داخلی جایگزین خواهند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید