تاثیر فعالیت اجتماعی بر کاهش خطر زوال عقل

به گزارش مجله بیزبینگ، افرادی که در دوران میانسالی به لحاظ اجتماعی فعال هستند کمتر در معرض زوال عقل قرار دارند.

تاثیر فعالیت اجتماعی بر کاهش خطر زوال عقل

به گزارش مجله بیزبینگ، آنالیز ها نشان می دهد افرادی که در دهه 50 و 60 عمر خود فعالیت اجتماعی دارند کمتر محتمل است در سنین سالمندی به زوال عقل دچار شوند.

این آنالیز از سوی متخصصان انگلیسی تاکید کننده شواهد دیگری است که نشان می دهند روابط اجتماعی نقش مهمی در کاهش خطر ابتلا به زوال عقل دارند. زوال عقل چالش جدی در سلامت جهانی است و پیش بینی می گردد تا سال 2021 میلادی یک میلیون نفر در انگلیس به این عارضه دچار شوند. این درحالیست که یک سوم از موارد ابتلا به زوال عقل قابل پیشگیری است.

محققان انگلیسی اظهار داشتند: دراین مطالعه دریافتیم روابط اجتماعی در دوران میانسالی و پس از آن خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می دهد. این یافته ها می تواند ارتقاء دهنده راهکارهایی باشد که خطر ابتلا به این عارضه را در تمامی افراد کاهش دهد و دلیل دیگری بر اهمیت بهبود روابط اجتماعی و یافتن اقداماتی در جهت کاهش احساس تنهایی و انزوا در جامعه باشد.

در این آنالیز محققان بر رابطه بین روابط اجتماعی در سنین 50، 60 و 70 و احتمال ابتلا به زوال عقل تمرکز کردند و به این موضوع پرداختند که آیا روابط اجتماعی با در نظر دریافت فاکتورهای دیگری از قبیل سطح تحصیلات، اشتغال و وضعیت مالی اجتماعی بر افت شناختی تاثیر دارد؟

به گزارش مدیکال اکسپرس، محققان انگلیسی دریافتند افزایش سطح روابط اجتماعی در 60 سالگی با کاهش چشمگیر خطر ابتلا به زوال عقل در دوران بعدی ارتباط دارد. آنالیز ها نشان داد افرادی که در 60 سالگی روزانه با دوستان خود دیدار دارند 12 درصد کمتر محتمل است به زوال عقل دچار شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 210

به "تاثیر فعالیت اجتماعی بر کاهش خطر زوال عقل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر فعالیت اجتماعی بر کاهش خطر زوال عقل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید