تخم مرغ کیلویی 12 هزارتومان به شرط تامین 100 درصدی خوراک طیور!

به گزارش مجله بیزبینگ، به گزارش خبرنگاران، ناصر نبی پور در پاسخ به این سوال که آیا مرغداری ها پیروز به دریافت نهاده های مورد نیاز خود شده اند یا خیر؟ گفت: بسیاری از واحدهای مرغداری مشخص سهمیه نشده اند و بخشی از مرغداری ها نیز هنوز ذرت و کنجاله سویای مورد نیاز خود را دریافت نکرده اند و مجبور هستند نهاده های مورد نیاز خود را از بازار آزاد با قیمت های بالا خریداری کنند. البته تعدادی از واحدها نیز پیروز به دریافت نهاده شده اند.

تخم مرغ کیلویی 12 هزارتومان به شرط تامین 100 درصدی خوراک طیور!

وی ادامه داد: تشکل هایی وجود دارند که دولت می تواند نهاده ها را برای توزیع در اختیار آنها قرار دهد و سپس برآنها نظارت کند اما این اتفاق نمی افتد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه قیمت کنجاله سویا در بازار آزاد 14 هزار و500 تومان و ذرت 4400 تومان است، اظهار کرد: اگر قرار است قیمت مصوب تخم مرغ از درب مرغداری کیلویی 12 هزارتومان باشد باید 100 درصد نهاده های مورد نیاز طیور توسط دولت تامین شود. این درست نیست که نهاده از بازار آزاد تهیه و سپس قیمت دستوری بر روی تولیدات گذاشته شود.

وی با اشاره به اینکه قیمت باقی اقلام واکسن، دارو، ریزمغذی و کارتن نیز مرتب در حال افزایش است، گفت:کارتن شانه که زمانی 500 خریداری می کردیم به 7000 تومان رسیده است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1308

به "تخم مرغ کیلویی 12 هزارتومان به شرط تامین 100 درصدی خوراک طیور!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخم مرغ کیلویی 12 هزارتومان به شرط تامین 100 درصدی خوراک طیور!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید