تعویق فرود اسپیس دراگون به زمین

به گزارش مجله بیزبینگ، فضاپیمای تدارکاتی دراگون اسپیس ایکس می باید پس از حرکت صبح روز دوشنبه از ایستگاه بین المللی فضایی، چند ساعت بعد در دیتونا بیچ فلوریدا فرود می آمد.

تعویق فرود اسپیس دراگون به زمین

آخرین ماموریت دراگون، بیست و یکمین ماموریت تدارکاتی تجاری برای ناسا است

ناسا روز دوشنبه گفت که به دلیل شرایط بد آب وهوایی در پایگاه فرود سواحل فلوریدا، اسپیس ایکس مجبور است بازگرداندن ده ها موش موجود در کپسول فضاپیمای دراگون خود را به تعویق اندازد.

آژانس فضایی ایالات متحده در گزارش ارسالی خود در تارنمای ناسا نوشت: در حال حاضر تیم های متعددی در حال ارزیابی و بررسی شرایط آب وهوایی هستند تا نوبت بعدی فرود را مشخص کنند. فضاپیمای تدارکاتی دراگون اسپیس ایکس می باید پس از حرکت صبح روز دوشنبه از ایستگاه بین المللی فضایی، چند ساعت بعد در دیتونا بیچ فلوریدا فرود می آمد.

فضاپیمای دراگون که حامل موادی برای آزمایش و بررسی های علمی بود و آن ها را به آزمایشگاه مداری می رساند، ماه گذشته به ایستگاه بین المللی فضایی رسید. فضانوردان نمونه هایی شامل ده ها موش زنده و نمونه های میکروبی جهت آزمایش را این آخر هفته، در فضاپیمای دراگون بارگیری کرده بودند.

ناسا گفت: دانشمندان در زمین از این موش ها برای بررسی روش های درمانی پیشرفته در درمان عوارض بینایی و استخوانی در فضا استفاده می کنند. در میان همه نمونه های مورد تحقیق، نمونه هایی از بافت قلب و میکروب ها نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا دریابیم که چگونه می توان فضانوردان را سالم نگه داشت و فضاپیما را ایمن و عاری از آلودگی حفظ کرد.

بررسی هایی که در زمینه بینایی اجرا شده، این امیدواری را ایجاد کرده است که بتوان دریافت آیا تغییرات عروقی که در فضا ایجاد می شود می تواند به بینایی آسیب برساند یا نه. همچنین تصور می شود که تشعشعات فضایی می توانند بر بینایی 40 درصد افراد در ایستگاه فضایی بین المللی تاثیر بگذارند.

آخرین ماموریت دراگون، بیست و یکمین ماموریت تدارکاتی تجاری برای ناسا است که ششم دسامبر از مرکز فضایی کندی در فلوریدا انجام خواهد شد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1469

به "تعویق فرود اسپیس دراگون به زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق فرود اسپیس دراگون به زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید