جانمایی موزه هوانوردی ایران در تنها آشیانه چوبی تهران

به گزارش مجله بیزبینگ، اعضای تیم تهرانگردی امروز به فرودگاه قلعه مرغی رفتند و از تنها آسیانه چوبی که هنوز سازه های چوبی آن باقی مانده است، یازدید کردند.

جانمایی موزه هوانوردی ایران در تنها آشیانه چوبی تهران

به گزارش مجله بیزبینگ، احمد مسجد جامعی امروز در ادامه تهرانگردی به همراه شهردار منطقه 19 به بوستان ولایت رفت و از آشیانه فرودگاه قلعه مرغی بازدید کرد و گفت: این آشیانه در سال 1301 ساخته شده است و تنها آشیانه ای است که هنوز سازه های چوبی آن باقی مانده است اما متأسفانه نه ثبت ملی شده و نه فکری به حال نگهداشت آن شده است.

وی با بیان اینکه این آشیانه چوبی است و بسیار منحصر به فرد است گفت: باید فکری به حال آن کنیم.

در ادامه کاپیتان شاهین نژاد نایب رئیس کانون خلبانان ضمن تشریح برنامه های آینده که در صورت ساخته شدن موزه هوانوردی در بوستان ولایت انجام خواهد گرفت گفت: ما با شهردار و رییس شورای شهر صحبت کردیم و آنها برای حفظ آشیانه قدیمی و ساخت موزه جدید به ما قول همکاری داده اند و امیدواریم که با تخصیص اعتبارات در خصوص این موزه که سال ها است موضوعش معطل مانده چاره اندیشی گردد.

به گزارش مجله بیزبینگ، توکلی شهردار منطقه 19 با بیان اینکه در بودجه 98 این منطقه ردیفی برای حفاظت از آشیانه قلعه مرغی دیده نشده و شاید باید متممی ارائه گردد گفت: اما منطقه برای حفاظت این آشیانه چوبی از باد و باران قطعاً با اعتبارات منطقه تا انتها سال نسبت به احداث سقف بر روی آشیانه اقدام خواهد نمود.

ادامه دارد

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 142

به "جانمایی موزه هوانوردی ایران در تنها آشیانه چوبی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانمایی موزه هوانوردی ایران در تنها آشیانه چوبی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید