جزئیات تازه از کشتی به گل نشسته ایران در سنگاپور

به گزارش مجله بیزبینگ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: آسیب وارد شده به کشتی باری ایرانی در تنگه سنگاپور به دلیل به گل نشستن بوده و اقدامات لازم برای بررسی این سانحه و نجات این کشتی در دستور کار قرار گرفته است.

جزئیات تازه از کشتی به گل نشسته ایران در سنگاپور

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی؛ محمد راستاد درباره به گل نشستن و آسیب دیدن کشتی باری ایرانی در تنگه سنگاپور و جزئیات آن گفت: بر اساس آخرین اطلاعات رسیده، کشتی باری ایرانی مورد نظر که متعلق به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بوده است، در تنگه سنگاپور از راستا منحرف شده و به گل نشسته و طبیعتاً بدنه کشتی آسیب دیده، اما خوشبختانه هیچ مسئله ای برای خدمه کشتی و نیروی انسانی آن به وجود نیامده است.

وی اضافه نمود: اقدامات لازم برای بررسی میزان خسارت و چگونگی اقدام برای رفع مشکل این کشتی از سوی شرکت مالک در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: کمیته رسیدگی نیز پس انجام و تکمیل عملیات نجات بررسی خودش را درباره چرایی وقوع این حادثه شروع می کند و پس از معین شدن نتیجه حادثه، آن را با جزییات اعلام خواهیم کرد.

راستاد در پاسخ به سوالی درباره اینکه با توجه به اینکه تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می دهد کشتی دیگری کنار این کشتی ایرانی حضور داشته است آیا مباحث مطرح شده درباره آسیب وارد شده از طریق کشتی خارجی را تایید می کنید یا خیر؟ گفت: بر اساس اطلاعات بدست آمده، خمش ایجاد شده در بدنه کشتی و آسیب قابل مشاهده در تصاویر منتشر شده ناشی از به گل نشستن آن بوده است، اما جزییات میزان خسارت و علل و عوامل حادثه پس از بررسی تیم سوانح، اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با خدمه کشتی باری ایرانی ارتباط برقرار کرده اند، ادامه داد: در حال حاضر اولویت با عملیات نجات کشتی است که همچنان در محل مورد نظر بوده و به گل نشسته است، برای عملیات نجات از تیم نجات بومی استفاده خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1053

به "جزئیات تازه از کشتی به گل نشسته ایران در سنگاپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تازه از کشتی به گل نشسته ایران در سنگاپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید