درخشش تکواندوکاران در المپیک جوانان با 3 طلا و 1 نقره

به گزارش مجله بیزبینگ، در انتها آخرین روز رقابت های تکواندوی بازی های المپیک جوانان 2018 آرژانتین، خسروی قهرمان و همتی نایب قهرمان شدند تا تعداد مدال ها تکواندوکاران ایران به 3 طلا و یک نقره برسد.

درخشش تکواندوکاران در المپیک جوانان با 3 طلا و 1 نقره

به گزارش مجله بیزبینگ، مسابقات تکواندوی بازی های المپیک جوانان 2018 آرژانتین به مدت 4روز پیگیری شد که در خاتمه این رقابت ها تکواندوکاران ایران توانستند به 3 مدال طلاو یک نقره برسند.

در آخرین روز این رقابت ها، محمدعلی خسروی تکواندوکار وزن 73+ کیلوگرم ایران در نخستین گام، نیک آگوستین از اسلوونی را 16 بر 11 شکست داد، در مبارزه دوم احمد عبدل رحیمزای افغان را 19 بر 16 ازپیش رو برداشت و فینالیست شد. خسروی درمبارزه فینال نیز با حساب 2 بر 1 اِن لی از چین را مغلوب کرد تا سومین طلای هوگوپوشان ایران را ثبت کند.

همچنین در سوی دیگر، کیمیا همتی تکواندوکار وزن 63+ کیلوگرم ایران در نخستین گام 19 بر 8 شاریسا گاناوای از انگلیس را شکست داد، در مبارزه دوم 21 بر 19 کریستینا آدبایو روس را از پیش رو برداشت و فینالیست شد. اما همتی در مبارزه فینال 16 بر 18 مغلوب زهرا ابوفراس از مراکش شد و به مدال نقره این رقابت ها رسید.

یلدا ولی نژاد تکواندوکار وزن 63- کیلوگرم تیم دختران ایران در نخستین مبارزه (مرحله یک چهارم نهایی) خود به مصاف ناتالی همادی از اردن رفت که با حساب 12 بر 2 حریفش را شکست داد و راهی نیمه نهایی گردد. او در دومین مبارزه اش لسلیه سولترو از مکزیک را 26 بر 22 شکست داد و فینالیست شد. ولی نژاد در مبارزه فینال نیز با برتری 23 بر 17 مقابل نادیسا بوزانیچ صربستانی، به مدال طلای این رقابت ها دست یافت.

اما علی اشکوریان تکواندوکار وزن 73- کیلوگرم تیم پسران ایران نیز در نخستین مبارزه (مرحله یک چهارم نهایی) خود به مصاف چنگ کیو از چین تایپه رفت که با حساب 19 بر 17 حریفش را شکست داد تا راهی نیمه نهایی گردد. او در دومین مبارزه اش دارلین پادیلا از اکوادور را 29 بر 5 شکست داد و فینالیست شد. اشکوریان در مبارزه فینال نیز با برتری 17 بر 16 مقابل بدر آچاب بلژیکی، به مدال طلای این رقابت ها دست یافت.

پیش از این نیز در مسابقات روزهای گذشته، مهلا تکواندوکار وزن 44- کیلوگرم تیم دختران ایران در نخستین مبارزه (مرحله یک هشتم نهایی) صفا آدن اسماعیل از جیبوتی را 35 بر صفر شکست داد اما، در دومین مبارزه اش در مصاف با میرئو کانگ تکواندوکار کره جنوبی 15 بر 14 نتیجه را واگذار کرد و حذف شد.

همچنین حامد اصغری هوگوپوش وزن 63- کیلوگرم تیم پسران نیز در نخستین مبارزه اش(مرحله یک چهارم نهایی) با حساب 8 بر 9 نتیجه را به جواد آقایف از آذربایجان واگذار کرد و حذف شد.

تیم های ملی تکواندوی پسران و دختران ایران هر کدام با سه هوگوپوش (مجموعا 6 تکواندوکار) در المپیک جوانان 2018 آرژانتین حاضر شده بودند.

ترکیب تیم های ملی تکواندوی دختران و پسران ایران به قرار زیر است:

تیم پسران

1) وزن 63- کیلوگرم، حامد اصغری

2) وزن 73- کیلوگرم، علی اشکوریان

3) وزن 73+ کیلوگرم، محمدعلی خسروی

تیم دختران

1) وزن 44- کیلوگرم، مهلا مومن زاده

2) وزن 63- کیلوگرم، یلدا ولی نژاد

3) وزن 63+ کیلوگرم، کیمیا همتی

راهنمایی تیم پسران ایران را محمدرضا زوار و راهنمایی تیم دختران ایران را فاطمه صفرپور به عنوان سرمربی بر عهده دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 27

به "درخشش تکواندوکاران در المپیک جوانان با 3 طلا و 1 نقره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشش تکواندوکاران در المپیک جوانان با 3 طلا و 1 نقره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید