دوره های آموزشی متناسب با دوره تحصیلی در حوزه آموزشی و پرورشی برگزار می گردد

به گزارش مجله بیزبینگ، تهران (پانا) - رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی گفت قرار است دوره های آموزشی متناسب با دوره تحصیلی در حوزه آموزشی و پرورشی برگزار گردد، به گونه ای که اگر معلمان سال گذشته 20 ساعت آموزش دیدند سال جاری 100 ساعت آموزش را باید طی نمایند.

دوره های آموزشی متناسب با دوره تحصیلی در حوزه آموزشی و پرورشی برگزار می گردد

به گزارش ایرنا، احمد محمودزاده با بیان اینکه تمامی معلمان مدارس غیردولتی باید آموزش های حضوری و مجازی توانمندسازی را بگذرانند، اظهار کرد: صلاحیت حرفه ای معلمان مدارس غیردولتی جزو برنامه هایی است که در سامانه مشارکت ها موردنظر قرار می گیرد.

وی به نقش معلم در تربیت نسل آینده اشاره نمود و ادامه داد: معلم در تربیت دانش آموز تراز حیات طیبه و انقلاب اسلامی نقش مهم و اساسی دارد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی اعلام کرد: نگاه ما بر این است که در کنار صلاحیت های دانشی معلمان در حوزه مراکز غیردولتی آموزش و پرورش، صلاحیت های حرفه ای وتوانمندسازی آنها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

محمودزاده با بیان اینکه در سال 99 اقدامات مناسبی در مورد صلاحیت حرفه ای معلمان صورت گرفت، گفت: سال جاری هم برای سال 1401 از فرصت تابستان در جهت توانمندسازی فرهنگیان استفاده می کنیم.

وی یادآور شد: قرار است دوره های آموزشی متناسب با دوره تحصیلی در حوزه آموزشی و پرورشی برگزار گردد، به گونه ای که اگر معلمان سال گذشته 20 ساعت آموزش دیدند سال جاری 100 ساعت آموزش را باید طی نمایند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی اعلام کرد: این آموزش های ضمن خدمت شامل همه معلمان می گردد. این دوره ها متناسب با فعالیت، کتاب های درسی، حوزه حضور ساعات کلاس و آموزش های ضمن خدمت آنها متفاوت خواهد بود.

برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت و حین خدمت برای معلمان مدارس غیردولتی از سال 98 به صورت آزمایشی آغاز شد و سال 99 با عنوان بسته تحولی، معلمان دوره ابتدایی و معلمان متوسطه دوره اول که از طرح آزمایشی جا مانده اند در این طرح شرکت کردند.

معلمان دوره دوم متوسطه سال جاری هم در دوره های توانمند سازی شرکت کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1988

به "دوره های آموزشی متناسب با دوره تحصیلی در حوزه آموزشی و پرورشی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوره های آموزشی متناسب با دوره تحصیلی در حوزه آموزشی و پرورشی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید