رونمایی از سامانه وب GIS بندر چابهار

به گزارش مجله بیزبینگ، معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانودی سیستان و بلوچستان گفت: سامانه وب GIS بندر چابهار در پنجمین جلسه کمیته تخصصی GIS رونمایی شد.

رونمایی از سامانه وب GIS بندر چابهار

به گزارش مجله بیزبینگ عباس آذرپیکان با بیان این که اطلاعات جغرافیایی یکی از مهم ترین منابع مورد احتیاج برای مدیریت، برنامه ریزی و تصمیم گیری به شمار می رود، گفت: اقدام های بسیار مهمی در این حوزه اجرا شده است که تداوام آن منجر به مانیتورینگ کل اراضی و زیرساخت های بندری می گردد که علاوه بر تعمیرات و حفاری سایت های بندری، کاهش ریسک و هزینه تاسیسات زیربنایی را به همراه دارد. معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: جمع آوری تمامی نقشه های شبکه آب، برق، فاضلاب، فیبرهای نوری و ثبت در سامانه GIS، تهیه عکس 360 درجه و ایجاد لایه های توصیفی در محوطه ها و بناهای بندر، برداشت تمامی عوارض روسطحی و شبکه های زیرسطحی فاز یک و 2 طرح جامع بندر شهیدبهشتی و کوی مسکونی بندر از جمله اقدام هایی است که در کمیته GIS اجرا شده است.

به گفته آذرپیکان مدیران، کارشناسان، مشاوران و پیمانکاران با بهره گیری از این سامانه می توانند علاوه بر مشاهده نقشه ها و تصاویر هوایی بنادر و سواحل کشور، اطلاعات مختلف توصیفی را نیز به طور مستقیم دریافت نمایند. سامانه GIS بندر چابهار، بخشی از سامانه یکپارچه اطلاعات مکانی سواحل، بنادر و دریانوردی (PMOGIS) به عنوان جامع ترین زیرساخت اطلاعات مکانی و توصیفی سواحل و بنادر کشور محسوب می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 216

به "رونمایی از سامانه وب GIS بندر چابهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از سامانه وب GIS بندر چابهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید