کشتی فرنگی قهرمانی دنیا، چهارمی شاگردان بنا با کسب 3 مدال برنز، کسب سه سهمیه المپیک توسط فرنگی کاران

تیم ملی کشتی فرنگی با کسب 3 مدال برنز به عنوان چهارمی رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی دنیا و گزینشی المپیک در قزاقستان رسید.

کشتی فرنگی قهرمانی دنیا، چهارمی شاگردان بنا با کسب 3 مدال برنز، کسب سه سهمیه المپیک توسط فرنگی کاران

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی دنیا و گزینشی المپیک روزهای 23 تا 26 شهریور ماه در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان برگزار گردید و در خاتمه تیم ایران با کسب 3 مدال برنز توسط علیرضا نجاتی در وزن 60 کیلوگرم، محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم و سعید عبدولی در وزن 82 کیلوگرم و کسب 75 امتیاز در صندلی چهارم نهاده شد.

در این رقابت ها تیم های روسیه، ازبکستان و گرجستان به ترتیب با 132، 80 و 79 امتیاز اول تا سوم شدند.

تیم ایران در رقابت های دنیای سال گذشته در کشور مجارستان با یک مدال برنز و 39 امتیاز در صندلی یازدهم ایستاده بود.

همچنین ملی پوشان کشورمان توسط علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی در اوزان 60، 77 و 130 کیلوگرم 3 سهمیه المپیک 2020 توکیو را کسب کردند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به توضیح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم، پویا ناصر پور در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر شریف کلیچ از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر مقابل الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان باخت و با توجه به مغلوب گردیدن این حریف در دور بعد مقابل حریف ژاپنی از دور رقابت ها کنار رفت.

علیرضا نجاتی در وزن 60 کیلوگرم، در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر سیداله تاژایف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل هایتم محمود از مصر با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید و در دور بعد با نتیجه 7 بر صفر از سد کیم سئونگ هاک از کره جنوبی گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. او در این دیدار به مقابل ایوو آنگلوف قهرمان دنیا از بلغارستان با نتیجه 3 بر یک به رجحان دست یافت و ضمن کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو به مرحله نیمه نهایی راه یافت. نجاتی در این مرحله مقابل کنیچیرو فومیتا قهرمان دنیا از کشور ژاپن با نتیجه 10 بر یک مغلوب گردید و به دیدار رده بندی رفت. نجاتی در این دیدار مقابل المورات تاسمورادوف دارنده مدال برنز المپیک و نقره و برنز دنیا از ازبکستان با نتیجه 7 بر 5 به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 63 کیلوگرم، میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر 2 مغلوب استپان ماریانیان دارنده مدال طلای دنیا از روسیه شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. دلخانی در این گروه با نتیجه 5 بر 3 جین هوونگ جونگ از کره جنوبی را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 7 بر 5 مقابل اسلاویک گالستیان از ارمنستان باخت و پنجم شد.

حامد تاب نماینده وزن 67 کیلوگرم کشورمان، در دور اول مقابل اسماعیل بوررو مولینا، قهرمان المپیک و دنیا از کوبا با نتیجه 9 بر صفر مغلوب گردید و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. تاب در این گروه مقابل میهایل میهوت از رومانی با نتیجه 5 بر 3 باخت و از دور رقابت ها کنار رفت.

در رقابت های وزن 72 کیلوگرم، امین کاویانی نژاد در دور اول با نتیجه 9 بر یک مقابل لوری لومادزه از گرجستان مغلوب گردید و با توجه به شکست این حریف در دور بعد، کاویانی نژاد از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 77 کیلوگرم، محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر و در کمتر از 2 دقیقه کیم هیون وو قهرمان المپیک و دنیا از کره جنوبی را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد در مصاف با الوین مورسالیف دارنده مدال برنز دنیا از آذربایجان با نتیجه 7 بر 3 پیروز و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله مقابل الکس بیوربرگ کسیدیس از سوئد با نتیجه 9 بر یک مغلوب گردید و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، گرایی به گروه بازنده ها رفت تا کار خود را برای کسب مدال برنز ادامه دهد. او در این گروه مقابل دانیل کاتاراگا دارنده مدال نقره دنیا و طلای زیر 23 سال دنیا از مولداوی در یک کشتی سخت و نفسگیر با نتیجه 5 بر 5 به پیروزی رسید و ضمن کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو، راهی دیدار رده بندی شد. گرایی در این دیدار با نتیجه 9 بر 6 از سد کارپت چالیان دارنده مدال نقره بازی های اروپایی از ارمنستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

سعید عبدولی در وزن 82 کیلوگرم، پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر پیتر نوواک از چک را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم در مصاف با ادلان آکیف دارنده مدال برنز اروپا از کشور روسیه با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عبدولی در این دیدارمقابل رفیق حسین اف از کشور آذربایجان با نتیجه 8 بر 5 باخت و به دیدار رده بندی رفت. نماینده کشورمان در این دیدار با نتیجه 7 بر صفر یوری شکریوبا از اوکراین را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 87 کیلوگرم؛ رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 2 بر یک زاخاری برگ از سوئد را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه 6 بر صفر از سد اسلام عباس اف دارنده مدال نقره اروپا از آذربایجان گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. طاهری در این مرحله مقابل دنیس کودلا دارنده مدال نقره دنیا و برنز المپیک از آلمان در یک کشتی پایاپای و در حالی که داوران بارها کشتی را برای درمان کشتی گیر آلمانی قطع کردند و مانع حملات نماینده کشورمان شدند، با نتیجه 1 بر 1 باخت و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی مقابل ژان بلینیوک قهرمان دنیا و دارنده مدال نقره المپیک از اوکراین، طاهری از دور رقابت ها کنار رفت.

محمدهادی ساروی نماینده کشورمان در وزن 97 کیلوگرم بود که در دور نخست با نتیجه 5 بر یک از سد پیتر اوهلر از آلمان گذشت. وی در دور بعد مقابل کریل میلوف دارنده مدال نقره دنیا از بلغارستان با نتیجه 7 بر 3 به رجحان دست یافت و راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. او در این مرحله مقابل گابریل روسیلو کایند از کوبا با نتیجه 5 بر 4 پیروز و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. ساروی در این مرحله مقابل آرتور الکسانیان قهرمان دنیا و المپیک از ارمنستان در یک کشتی نزدیک با نتیجه 4 بر 3 باخت و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده ها راه یافت. ساروی در این دیدار مقابل جنگ ایلدیم دارنده برنز المپیک و دنیا از ترکیه با نتیجه 7 بر 5 مغلوب گردید و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 130 کیلوگرم، امیر قاسمی منجزی در دور نخست با نتیجه 3 بر یک از سد استپان داوید از چک گذشت. وی در دور بعد مقابل سرگئی سیمینوف قهرمان دنیا و دارنده مدال برنز المپیک از روسیه با نتیجه 6 بر 4 به پیروزی دست یافت. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مومینجان عبداله یف قهرمان بازی های آسیایی از ازبکستان را با نتیجه 3 بر یک مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به مرحله نیمه نهایی راه یافت. قاسمی در این مرحله مقابل اوسکار پینو هیندس دارنده مدال برنز دنیا از کوبا با نتیجه 6 بر 2 مغلبو شد و به دیدار رده بندی رفت. قاسمی در این دیدار مقابل هیکی نابی دارنده مدال های نقره المپیک و طلا، نقره و برنز دنیا با نتیجه 8 بر صفر و با توجه به سه اخطار داوران، مغلوب و پنجم شد.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به توضیح زیر است:

55 کیلوگرم: 1- نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان) 2- خورلان ژاکانشا (قزاقستان) 3- الدانیز عزیزلی (آذربایجان) و شوتا اوگاوا (ژاپن) 5- ماکس نوری (آمریکا) و لیگیو کائو (چین) ... 10- پویا ناصرپور (ایران)

60 کیلوگرم: 1- کنیچیرو فومیتا (ژاپن) 2- سرگئی املین (روسیه) 3- میرامبک آیناگولوف (قزاقستان) و علیرضا نجاتی (ایران) 5- لینور تمیروف (اوکراین) و المورات تاسمورادوف (ازبکستان)

63 کیلوگرم: 1- شینیبو اوتا (ژاپن) 2- استپان ماریانیان (روسیه) 3- اسلاویک گالستیان (ارمنستان) و آلمات کبیسپایف (قزاقستان) 5- میثم دلخانی (ایران) و تینار شارشنبکوف (قرقیزستان)

67 کیلوگرم: 1- اسماعیل بوررو مولینا (کوبا) 2- آرتم سورکوف (روسیه) 3- ماته نمس (صربستان) و فرانک استابلر (آلمان) 5- فردریک بیرهوس (دانمارک) و (محمد ابراهیم السید (مصر)... 26- حامد تاب (ایران)

72 کیلوگرم: 1- ابوزید مانستیگوف (روسیه) 2- آرام واردانیان (ازبکستان) 2- آیک مناتساکیان (بلغارستان) و بالینت کورپاسی (مجارستان) 5- میشل ویدمایر (آلمان) و جی یئون لی (کره جنوبی) ... 19- امین کاویانی نژاد (ایران)

77 کیلوگرم: 1- تاماس لورینچ (مجارستان) 2- الکس بیوربرگ کسیدیس (سوئد) 3- محمدعلی گرایی (ایران) و جالگاسبای بردیموراتوف (ازبکستان) 5- کارپت چالیان (ارمنستان) و آسخات دیلمحمداف (قزاقستان)

82 کیلوگرم: 1- لاشا گوبادزه (گرجستان) 2- رفیق حسین اف (آذربایجان) 3- سعید عبدولی (ایران) و هایتائو کیان (چین) 5- نوربک خاشیمبیکوف (ازبکستان) و یوری شکریوبا (اوکراین)

87 کیلوگرم: 1- ژان بلینیوک (اوکراین) 2- ویکتور لورینچ (مجارستان) 3- دنیس کودلا (آلمان) و رستم آساکولوف (ازبکستان) 5- میکالای استادوب (بلاروس) و آتابک عزیزبیکوف (قرقیزستان) ... 12- رامین طاهری (ایران)

97 کیلوگرم: 1- موسی اولویوف (روسیه) 2- آرتور الکسانیان (ارمنستان) 3- میهایل کاجایا (صربستان) و جنگ ایلدیم (ترکیه) 5- تادیوز میچالیکا (لهستان) و گئورگی ملیا (گرجستان) ... 7- محمدهادی ساروی (ایران)

130 کیلوگرم: 1- رضا کایالپ (ترکیه) 2- اسکار پینو هیندز (کوبا) 3- هیکی نابی (استونی) و یاکوبی کاجایا (گرجستان) 5- امیر قاسمی منجزی (ایران) و ادوارد پاپ (آلمان)

رده بندی تیمی: 1- روسیه 132 امتیاز 2- ازبکستان 80 امتیاز 3- گرجستان 79 امتیاز 4- ایران 75 امتیاز 5- قزاقستان 72 امتیاز 6- ژاپن 65 امتیاز 7- مجارستان 64 امتیاز 8- کوبا 57 امتیاز 9- ارمنستان 55 امتیاز 10- آلمان 50 امتیاز 11- ترکیه 46 امتیاز 12- اوکراین 45 13- آذربایجان 43 امتیاز

کاوه: امیدوارم جو سالن روی جوانان تیم ملی کشتی تاثیر نداشته باشد

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 320

به "کشتی فرنگی قهرمانی دنیا، چهارمی شاگردان بنا با کسب 3 مدال برنز، کسب سه سهمیه المپیک توسط فرنگی کاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی فرنگی قهرمانی دنیا، چهارمی شاگردان بنا با کسب 3 مدال برنز، کسب سه سهمیه المپیک توسط فرنگی کاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید