گلکسی نوت 10 پلاس یا آیفون 11 پرو مکس؟

به گزارش مجله بیزبینگ، بر اساس اخباری که تا امروز به دست آورده ایم، ابعاد نمایشگر فبلت آی او اسی سال 2019 تفاوتی با آیفون ایکس اس مکس نداشته و یک نمایشگر اولد 6.5 اینچی در آیفون 11 پرو مکس به کار خواهد رفت.

گلکسی نوت 10 پلاس یا آیفون 11 پرو مکس؟

دانیال حجاری| تا امروز به اطلاعات زیادی درباره آیفون 11 پرو مکس (iPhone 11 Pro Max) به عنوان بهترین گوشی اپل در سال 2019 دست پیدا کرده ایم. در این مطلب، به مقایسه سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس با این گوشی می پردازیم.

گوشی های آیفون سال 2019، همانند آیفون ایکس در سال 2017، انقلابی و مملو از ویژگی های جدید نخواهند بود، اما قابلیت های آن ها مخصوصا در بخش دوربین و عملکرد پردازشی، به اندازه ای است که شانه به شانه و حتی بالاتر از بهترین پرچمداران اندرویدی همچون سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس حرکت کنند.

تا امروز، به اطلاعات مفید و موثقی درباره گوشی های هوشمند اپل در سال 2019 دست پیدا کرده ایم. بعد از این که بلومبرگ اطلاعاتی مفید درباره آیفون 11 اپل منتشر کرد، توسط یک منبع آگاه از کشور چین، تعیینات آیفون 11، آیفون 11 پرو و آیفون 11 پرو مکس فاش شد. بر اساس آن ها، اکنون می توانیم به مقایسه سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس و اپل آیفون 11 پرو مکس بپردازیم.

گفتنی است طبق اخبار جدید، اپل سه گوشی هوشمند جدیدش را آیفون 11، آیفون 11 پرو و آیفون 11 پرو مکس نام گذاری خواهد کرد. اولین مورد مدلی اقتصادی و جانشین آیفون ایکس آر بوده و دو مدل دیگر، به عنوان پرچمداران آی او اسی، به ترتیب جانشین آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس محسوب می شوند. تاریخ رونمایی از گوشی های خانواده آیفون 11 اپل تعیین شد و طبق آن، زمان زیادی تا این رویداد باقی نمانده است.

طراحی

سامسونگ در طراحی پرچمداران تازه وارد از سری Note گل کاشت، به طوری که گوشی گلکسی نوت 10 مجهز به نمایشگری 6.3 اینچی، با وجود داشتن صفحه نمایشی تقریبا هم اندازه با پنل 6.5 اینچی آیفون ایکس اس مکس، دارای بدنه ای به مراتب کوچک تر است. این طراحی به وسیله حذف لبه بالایی صفحه نمایش و انحنای نمایشگر از دو طرف حاصل شده است.

حاشیه بالای نمایشگر گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس به اندازه ای کوچک است که سازنده، مجبور به استفاده از یک اسپیکر کمکی برای جبران ضعف ضدای اسپیکر روگوشی اصلی، به علت ابعاد کوچک آن، شده است.

بر اساس اخباری که تا امروز به دست آورده ایم، ابعاد نمایشگر فبلت آی او اسی سال 2019 تفاوتی با آیفون ایکس اس مکس نداشته و یک نمایشگر اولد 6.5 اینچی در آیفون 11 پرو مکس به کار خواهد رفت.

عدم اعمال هر گونه تغییر در سبک طراحی پنل جلویی گوشی های آیفون در سال 2019، خبری ناراحت کننده برای طرفداران اپل به شمار می رود. به عبارتی از نظر شکل ظاهری، حین نگاه به گوشی به صورت مستقیم (پنل جلویی)، تفاوتی در آیفون ایکس اس مکس و آیفون 11 پرو مکس مشاهده نخواهید کرد.

سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس، با وجود بهره بردن از نسبت ابعاد نمایشگر به بدنه به مراتب بهتر در مقایسه با آیفون 11 پرو مکس، به صفحه نمایشی 6.8 اینچی مجهز شده و به همین دلیل روی هم رفته، بدنه اش کمی بزرگ تر از رقیب آی او اسی آن است.

یکی از نکات آزاردهنده درباره آیفون های سال 2019 در مقایسه سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس وجود یک بریدگی عریض در بالای نمایشگر آن ها است. متاسفانه تعدد سنسور های متعلق به سیستم تشخیص چهره فیس آیدی، به سازنده اجازه نداد از ابعاد ناچ گوشی بکاهد.

پرچمدار سامسونگ فاقد سیستم تشخیص چهره پیشرفته بوده و اسکنر اثر انگشت آن زیر نمایشگر به کار رفته است. به خاطر نبود سنسور های متعدد، دوربین سلفی در قالب تنها یک حفره، روی نمایشگر سوار شده است.

قلم مخصوص

منحصربه فردترین ویژگی گوشی های سری نوت سامسونگ در دنیای موبایل، مجهز شدن به یک قلم ویژه با کاربرد های متفاوت و خاص بوده است. این قلم حتی روی سایر گوشی های خود شرکت سامسونگ نیز کار نمی کند. حال بر اساس یکی از اخبار جدید، آیفون 11 پرو و آیفون 11 پرو مکس از اپل پنسل (قلم مخصوص آیپد پرو) پشتیبانی خواهند کرد.

تعیینات فنی

یکی از فزونی های گوشی های آیفون سال جاری، همانند چند سال اخیر، داشتن توان پردازشی بالا است. این گوشی ها از دومین نسل تراشه 7 نانومتری سری A. مخصوص دستگاه های آی او اسی، تراشه A. 13، قدرت می گیرند.

سامسونگ برخلاف سال های گذشته، از تراشه ای متفاوت در پرچمداران سری نوت در مقایسه با پرچمدار سری اس همان سال استفاده کرد. اگزینوس 9825، مغز متفکر گلکسی نوت 10 و گلکسی نوت 10 پلاس، برخلاف اگزینوس 9820 به عنوان تراشه به کار رفته در گلکسی اس 10 و گلکسی اس 10 پلاس، مبتنی بر فناوری 7 نانومتری ساخته شده و دارای توان بالاتر و مصرف انرژی کمتری است. با این حال انتظار داریم تراشه A. 13، چند سر و گردن بالاتر از آن قرار بگیرد.

در تصویر زیر، شاهد مقایسه امتیاز های گلکسی نوت 10 و آیفون ایکس اس مکس به عنوان پرچمدار سال 2018 اپل، در بنچمارک گیک بنچ هستیم. حتی پرچمدار سال گذشته اپل، مجهز به تراشه A. 12، پیروز شد در مقایسه با پرچمدار تازه وارد سامسونگ امتیاز بیشتری در گیک بنچ به دست بیاورد. بدون شک، با مقایسه سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس و آیفون 11 پرو مکس، مجهز به تراشه A. 13، شاهد اختلاف بیشتری در امتیاز های گیک بنچ خواهیم بود.

پشتیبانی از 5 G.

سامسونگ سال جاری سه گوشی از سری نوت رونمایی کرد. علاوه بر گلکسی نوت 10 و گلکسی نوت 10 پلاس، مدلی دیگر به نام گلکسی نوت 10 پلاس 5 G. نیز وجود دارد. همانند سامسونگ گلکسی اس 10، 5 G، این گوشی نیز در حال حاضر تنها تحت اپراتور ورایزن قابل خریداری است. طبق مقایسه سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس با این مدل، تنها تفاوت آن، مجهز شدن به یک مودم 5 G. است.

اپل به وسیله عقد قرارداد با کوالکام، قرار است تا شش سال، برای گوشی های آیفون خود از این شرکت مودم های موبایل 5 G. دریافت کند. این قرارداد ممکن است تا دو سال بعد نیز تمدید شود. با این حال، برای مشاهده اولین گوشی آی او اسی پشتیبانی کننده از نسل پنجم شبکه موبایل باید تا سال 2020 منتظر بمانیم.

دوربین

مقایسه سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس و اپل آیفون 11 پرو مکس از نظر قابلیت های دوربین، یکی از جذاب ترین قسمت ها است. روی پنل پشتی گلکسی نوت 10 پلاس، دو دوربین و در مجموع پنج سنسور وجود دارد. یکی از دوربین ها، همانند گلکسی اس 10 و گلکسی اس 10 پلاس، متشکل از یک سنسور رنگی، اولترا واید و تله فوتو است. دوربین دیگر از یک سنسور ToF و یک سنسور کمکی تشکیل می شود.

اپل بعد از سال ها استفاده از ماژول دوربین دوگانه به کار رفته در آیفون 7 پلاس، سال جاری به وسیله افزودن یک سنسور اولترا واید به دوربین گوشی های هوشمندش، در پی ایجاد تغییری مهم در بخش عکاسی است.

یکی از نکات جنجال برانگیز درباره دوربین آیفون 11 پرو مکس و دو گوشی آی او اسی دیگر در سال جاری، شکل ظاهری ماژول آن ها است. طبق رندر ها و تصاویر منتشر شده از قاب های محافظ سه گوشی، ماژول دوربین آن ها مربعی شکل بوده و دارای برآمدگی قابل توجهی است. قرارگیری نامرتب سنسور ها به همراه فلاش ال ای دی روی آن، بیشتر سبب تعجب ما می شود!

یکی از منحصربه فردترین ویژگی های آیفون 11 پرو مکس در بخش دوربین، قابلیت ویرایش ویدیو حین فیلم برداری است. گوشی های آیفون همیشه جزو بهترین دستگاه های موبایل برای فیلم برداری بوده اند و اپل تصمیم دارد پرچمداری خود در این حوزه را باز هم تثبیت کند.

قیمت

قیمت گلکسی نوت 10 پلاس مچهز به 256 گیگابایت ظرفیت داخلی، برابر 1099 دلار است. این قیمت برای نسخه دارای 512 گیگابایت حافظه داخلی به 1199 دلار افزایش پیدا می کند. طبق گزارش ها، اپل با وجود پیشرفت های مهم گوشی های آیفون سال 2019، قصد افزایش قیمت ندارد. به همین دلیل قیمت آیفون 11 پرو مکس با آیفون ایکس اس مکس یکسان خواهد بود.

این گوشی قرار است در سه نسخه، مجهز به 128 گیگابایت، 256 گیگابایت و 512 گیگابایت ظرفیت داخلی به فروش برسد. قیمت نسخه پایه، همانند فبلت 6.5 اینچی سال 2018 اپل، برابر 1099 دلار خواهد بود. به عبارتی قیمت نسخه پایه آیفون 11 پرو مکس و گلکسی نوت 10 پلاس یکسان است، هر چند پرچمدار کره ای دارای 256 گیگابایت و گوشی آی او اسی دارای 128 گیگابایت ظرفیت داخلی است.

منبع: وب سایت گجت نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 270

به "گلکسی نوت 10 پلاس یا آیفون 11 پرو مکس؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلکسی نوت 10 پلاس یا آیفون 11 پرو مکس؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید