12 کاربرد پودر بچه که ارتباطی با بچه ندارد!

به گزارش مجله بیزبینگ، پودر بچه یکی از محصولاتی است که در خانه تمام افرادی که فرزند کوچک و نوزاد دارند پیدا می گردد. شاید تعجب کنید ولی این پودر کاربردهای فراوانی غیر از پیشگیری از عرق سوز شدن پای نوزاد دارد. در ادامه با خبرنگاران مگ همراه باشید تا در خصوص کاربردهای این محصول بیشتر بخوانید.

12 کاربرد پودر بچه که ارتباطی با بچه ندارد!

پودر بچه چیست؟

پودر بچه که با نام پودر تالک هم شناخته می گردد، یکی از محصولاتی است که معمولا برای پیشگیری از عرق سوز شدن پای نوزادان استفاده می نمایند.

دو ویژگی مهم پودر بچه باکیفیت یکی توانایی در جذب رطوبت و دیگری کاهش اصطکاک است. به همین علت برای پیشگیری از عرق سوز شدن پای نوزادان مورد استفاده قرار می گیرد. همین دو ویژگی باعث می گردد که پودر بچه، کاربردهای دیگری هم داشته باشد که در ادامه می خوانید.

کاربردهای پودر بچه

غیر از کاربردی که این محصول برای نوزاد دارد، در شرایط زیر می توانید از پودر بچه بهره ببرید:

1. جدا کردن شن از بدن در ساحل

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در ساحل برای جدا کردن شن ها از بدن خود یا کودکتان به مشکل برخورده اید. شن ها به بدن می چسبند و به سختی جدا می شوند. برای جدا کردن دانه های شن از بدن از میزانی پودر بچه بهره ببرید. پودر بچه را روی قسمت هایی از بدن که شن به آن چسبیده بریزید و بعد روی شن ها دست بکشید. متوجه می شوید که با وجود پودر بچه، شن ها راحت تر از بدن جدا می شوند.

2. از بین بردن بوی بد کفش

اگر کفش های شما بوی بدی گرفته و امککان شست وشوی آن را ندارید، از پودر بچه یاری بگیرید. میزانی از پودر را داخل کفش بریزید و آن را تکان دهید تا در تمام سطح کف کفش، پخش گردد. یک شب صبر کنید و صبح، پودر اضافه را از داخل کفش بیرون بریزید. با این کار بویی که ناشی از عرق کردن پاهای شما است، جذب پودر می گردد و آن را بیرون می ریزید.

3. استفاده به عنوان شامپوی خشک

اگر به حمام دسترسی ندارید و دوست دارید مو و پوست سر شما تمیزتر به نظر برسد، از پودر بچه بهره ببرید. برای این منظور، میزانی پودر را روی شانه یا برس بریزید و موهای خود را شانه کنید و روی کف سر پخش کنید. پودر بچه هرگونه چربی اضافی مو و پوست سر را جذب می نماید و موهای شما کمتر براق به نظر می رسد. کاهش چربی پوست و مو، باعث می گردد که ظاهری تمیزتر پیدا کند.

4. خنک کردن رخت خواب

اگر در شرایطی گیر افتادید که مجبورید در هوای گرم و بدون کولر بخوابید، عرق کردن زیاد باعث می گردد که بیشتر از حالت عادی، گرما را احساس کنید. برای اینکه کمتر عرق کنید، یکی دو قاشق پودر بچه در رختخواب خود پخش کنید. این پودر بچه می تواند رطوبت و عرق بدن شما را جذب کند. وقتی بدن شما کمتر عرق کند، گرمای کمتری احساس می کنید. البته زحمت شست وشو و تمیز کردن رختخواب هم خواهید داشت.

5. پارکت پرسروصدا

اگر موقع راه رفتن در خانه، با هر قدمی که برمی دارید کفپوش های خانه صدا می دهند، میزانی پودر بچه روی قسمتی که صدا می دهد بریزید و آن را به سمت درز کفپوش ها راهنمایی کنید. پر کردن این فضاهای خالی باعث کاهش اصطکاک بین قسمت های مختلف پارکت می گردد و دیگر صداهای مزاحم را نمی شنوید. اگر برای راهنمایی کردن پودر بچه به داخل درزها مشکل دارید، با استفاده از یک کارت محکم مثل کارت بانک، پودر را روی سطح زمین پخش کنید.

6. دئودورانت فوری

در تابستان تعریق بدن بسیار بیشتر است و تعریق زیاد باعث بو گرفتن لباس ها می گردد. اگر در تابستان در شرایطی گیر افتادید که به ضدعرق و مام دسترسی نداشتید، می توانید از پودر بچه به عنوان یک دئودورانت فوری بهره ببرید. اگر به حمام دسترسی نداشتید و دئودورانت هم در دسترستان نبود، میزان پودر بچه روی نواحی از بدن که عرق می نماید بریزید. مثلا زیر بغل میزانی پودر بچه بزنید. این پودر، عرق را جذب می نماید و بدن شما دیرتر بو می گیرد. البته از قلم نیاندازید که این راه چاره فقط برای زمانی است که به حمام و دئودورانت دسترسی ندارید و به هیچ عنوان جای حمام رفتن را نمی گیرد.

7. باز کردن گره زیورآلات

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که زیورآلاتی که دارید مثلا گردنبند یا دستبند، داخل هم گره می خورند و نمی توانید آن ها را از هم جدا کنید. در این شرایط میزانی پودر بچه روی قسمتی که گره خورده بریزید. این پودر یاری می نماید که قطعات زیورآلات از هم جدا شوند و گره آن ها راحت تر باز گردد. بعد از باز شدن گره، زیورآلات خود را با یک صابون ملایم و آب بشویید.

8. تمیز کردن لکه های چربی

اگر موقع آشپزی کردن، لکه ای چربی و روغن روی لباس شما ایجاد شد، لازم نیست برای یک لکه کوچک، لباس خود را دائم بشویید. شستن زیاد لباس، باعث خراب شدن آن می گردد. برای از بین بردن این لکه ها، میزانی پودر بچه روی لکه بریزید. با پنبه یا قلم مو پودر بچه را روی لکه بمالید. اجازه دهید که پودر برای مدت 10 دقیقه روی لکه باقی بماند. بعد به آرامی پودر را از روی پارچه بردارید. اگر لکه هنوز به جای مانده، چند بار دیگر این کار را تکرار کنید تا لکه روی لباس محو گردد.

9. کاهش درد وکس

یکی از روش های از بین بردن موهای زائد بدن، استفاده از وکس یا موم است. اما این روش معمولا درد زیادی دارد و بعد از انجام کار، پوست به شدت قرمز و ملتهب می گردد. اگر قبل از استفاده از وکس، میزانی پودر بچه روی پوست بزنید، درد این کار بسیار کمتر می گردد. وقتی پودر بچه به پوست می زنید، رطوبت و چربی آن جذب می گردد و وکس یا موم، بهتر به تمام موها می چسبد. علاوه بر این، موقع کندن وکس، درد کمتری حس می کنید. پوست شما با این کار نرم تر می گردد و شدت قرمزی آن کاهش پیدا می نماید. پس، پودر بچه دو حسن بزرگ برای وکس دارد؛ یکی کاهش درد و یکی تاثیرگذاری بیشتر و کنده شدن تمام موها.

10. محافظت از پیاز گیاهان

اگر برای کاشت یک گل یا گیاه خاص، پیاز آن را خریداری نموده اید، قبل از کاشتن پیاز آن را به پودر بچه آغشته کنید. برای این منظور می توانید پیازها را داخل یک کیسه پلاستیکی که در آن بسته می گردد بگذارید و یکی دو قاشق پودر بچه داخل آن بریزید. در پلاستیک را ببندید و آن را تکان دهید تا پیازها کاملا به پودر بچه آغشته شوند. بعدا پیاز را بکارید.

پودر بچه ریشه و خود پیاز را می پوشاند و آن را از ایجاد مسائلی مثل پوسیدگی، ایجاد قارچ و مسائلی که ناشی از رطوبت زیاد است، حفاظت می نماید. این مسائل قبل از اینکه پیاز فرصتی برای رشد کردن پیدا کند، می توانند آن را از بین ببرند.

11. دور کردن مورچه ها

یکی از کاربردهای پودر بچه، دور کردن مورچه ها است. اگر در جایی که مورچه مشاهده می کنید میزان پودر بچه یا پودر تالک بریزید، مورچه ها از آن قسمت دور می شوند. مورچه ها دوست ندارند این پودر به بدنشان بچسبد. ثابت شده که مورچه ها پودر بچه را دوست ندارند اما هنوز تعیین نیست که چرا از این پودر خوششان نمی آید.

12. استفاده آسان از دستکش

بسیاری از ما برای انجام کارهای مختلف از دستکش های لاتکس یا لاستیکی استفاده می کنیم؛ دستکش کار، دستکش آشپزخانه و… از جنس همین دستشکش های لاتکس هستند. اگر برای پوشیدن و بیرون آوردن دستکش مشکل دارید، با پودر بچه می توانید مشکل را حل کنید. میزانی پودر بچه داخل دستکش بریزید یا قبل از استفاده از دستکش، دستتان را به پودر آغشته کنید.

پودر بچه رطوبت داخل دستکش را از بین می برد. رطوبت و عرق دست باعث می گردد که دستکش به خوبی بیرون نیاید و دست کردن آن سخت گردد.

منبع: Lifehacker

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 مرداد 1401 بروزرسانی: 16 مرداد 1401 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 2138

به "12 کاربرد پودر بچه که ارتباطی با بچه ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 کاربرد پودر بچه که ارتباطی با بچه ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید