آخرین آمار کارت های ملی هوشمند مانده در پست

به گزارش مجله بیزبینگ، علی رغم اجبار به داشتن کارت ملی هوشمند برای دریافت خدمات دستگاه های اجرایی و بانکی، هنوز تعدادی از این کارت ها در پست باقی مانده است و افراد برای دریافت کارت های ملی هوشمند خود باید به واحد مورد نظر پستی مراجعه کنند.

آخرین آمار کارت های ملی هوشمند مانده در پست

به گزارش مجله بیزبینگ، دولت از دو سال پیش، طرح کارت های ملی هوشمند را در دستور کار قرار داد و بر این اساس سرانجام اعتبار کارت های ملی قدیمی تا سرانجام سال 1397 تعیین شد، اما به دلیل تأخیر در فرآیند صدور این کارت ها، بسیاری از افراد هنوز پیروز به دریافت کارت ملی خود نشده اند. از سوی دیگر به موجب مصوبه هیئت وزیران، از اول فروردین ماه تمام کارت های ملی قدیمی از درجه اعتبار خارج شد.

البته در ابتدای امسال مجدداً یک مهلت سه ماهه اعلام شد، اما در نهایت از تیرماه تمامی خدمات دستگاه های اجرایی و بانک های کشور تنها با ارائه کارت هوشمند ملی انجام می شود. برخی شعب بانکی هم دیگر کارت های ملی قدیمی را برای انجام عملیات بانکی نمی پذیرند و مشتریان فاقد کارت ملی هوشمند باید کارت ملی قدیمی به همراه رسید، ثبت نام کارت هوشمند خود را به همراه داشته باشند تا بتوانند فعالیت های بانکی خود را انجام دهند.

طبق آخرین آمار ارائه شده توسط شرکت ملی پست، تا کنون 147 هزار و 363 کارت ملی هوشمند هنوز در پست باقی مانده است. البته بهزاد اقبال خواه - عضو هیأت مدیره شرکت ملی پست- درباره این آمار به مجله بیزبینگ گفت: بخش قابل توجهی از کارت های ملی هوشمند که به پست واگذار شده، توزیع شده است. ما در باجه های معطله تعداد کمی کارت ملی هوشمند داریم. به این دلیل که کارت ملی در همه شئون اجتماعی و کارهای روزمره مردم دخیل است، خود مردم پیگیرش بودند و اگر هم کارت های ملی در باجه های پستی بوده، مردم به تدریج مراجعه و دریافت کردند.

پس از صدور و تحویل کارت های هوشمند ملی به پست، پیامکی مبنی بر زمان و مکان مراجعه به واحد پستی به متقاضی ارسال می شود و افراد برای دریافت کارت های ملی هوشمند خود باید به واحد مورد نظر مراجعه کنند. با وجود این، تعدادی از این کارت ها در باجه های پستی دولتی سراسر کشور باقی مانده است. با توجه به اینکه ارائه خدمات دستگاه های اجرایی و بانکی منوط به داشتن کارت ملی هوشمند شده و از طرفی برخی از این کارت ها در پست آماده تحویل به افراد هستند، لازم است این افراد نسبت به دریافت کارت های ملی هوشمند خود از مراکز پستی اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 209

به "آخرین آمار کارت های ملی هوشمند مانده در پست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار کارت های ملی هوشمند مانده در پست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید