آیا وام سهام عدالت نقد است؟

به گزارش مجله بیزبینگ، به گزارش خبرنگاران، رئیس جمهور هفته گذشته گفت که سهامداران می توانند به پشتوانه سهام عدالتشان کارت اعتباری دریافت نمایند.

آیا وام سهام عدالت نقد است؟

پس از آن مدیران شرکت سپرده گذاری مرکزی توضیحاتی در مورد این کارت های اعتباری دادند و شروطی سخت گیرانه برای سهامداران اعلام کردند.

مسئولان از خرداد سال گذشته تا به امروز از پرداخت کارت های اعتباری صحبت نموده اند و قرار بوده خیلی قبل تر سهامداران از این طرح استفاده نمایند.

به گفته مدیر پروژه کارت های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی، کارت اعتباری فیزیکی نیست بلکه نشان بانک و نوعی دسترسی است.

بعلاوه کسی که کارت اعتباری بانک ملی را می گیرد برای استفاده از این مبلغ باید به فروشگاه طرف قرارداد بانک ملی مراجعه و خرید کند. فردی که بانک تجارت را انتخاب نموده است هم می تواند به هر فروشگاهی مراجعه کند. قرار است از اول اردیبهشت دیگر بانک ها هم این طرح را آغاز نمایند.

یعنی این کارت های اعتباری نه تنها مانند کارت های بانکی نیست بلکه جز برای خرید کالاهای داخل فروشگاه های طرف قرارداد با بانک هیچ استفاده دیگری ندارد و نمی توان آن را به پول نقد تبدیل کرد.

این وام سهام عدالت پس از مهلت استراحت پنج ماهه اگر بازپرداخت نگردد مشمول سود 18 درصد و اقساط 36 ماهه می گردد، به نظر می رسد کارت اعتباری سهام عدالت فقط برای سهامدارانی کاربرد داشته باشد که قصد خرید لوازم خانگی دارند.

همین موضوع هم موجب انتقاد سهامداران شده، آنها می گویند که قصد داشتند با این وام هزینه های دیگری مانند آب، برق و گاز یا اجاره خانه را بپردازند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 3 شهریور 1400 بروزرسانی: 3 شهریور 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1799

به "آیا وام سهام عدالت نقد است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا وام سهام عدالت نقد است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید