احتمال ریزش تگرگ طی امروز در بیشتر استان ها ، بارش در این استان ها شدت خواهد داشت

به گزارش مجله بیزبینگ، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن تشریح شرایط جوی استان های کشور طی روزهای آینده، از وزش باد شدید و گردوخاک طی سه روز آینده در شرق کشور اطلاع داد.

احتمال ریزش تگرگ طی امروز در بیشتر استان ها ، بارش در این استان ها شدت خواهد داشت

به گزارش خبرنگاران، صادق ضیائیان با اشاره به اینکه روز آدینه (19 خردادماه) در مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، دامنه های جنوبی البرز در شرق تهران، سمنان و بعضی منطقه ها در نیمه شرقی اصفهان، یزد، نیمه شمالی کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با احتمال ریزش تگرگ پیش بینی می گردد گفت: بعلاوه اوایل شب در شمال آذربایجان غربی نیز رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.

وی ادامه داد: در خراسان شمالی، گلستان و ارتفاعات البرز شرقی بارش شدت خواهد داشت. شنبه (20 خردادماه) در بعضی نقاط اصفهان، شمال فارس، غرب یزد و کرمان در ساعات بعد از ظهر رشد ابر و رگبار پراکنده رخ می دهد. بعلاوه با گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو از نوار شمالی کشور در شمال غرب دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران و ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات و دامنه های شمالی البرز رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد. در این روز در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش شدت خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه یکشنبه (21 خردادماه) این شرایط در منطقه ها ذکر شده ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: روزهای شنبه و یکشنبه (20 و 21 خردادماه) در نوار شمالی کشور بویژه در سواحل شمالی روند افزایش نسبی دما حاکم می گردد.

به گفته وی، روز دوشنبه (22 خردادماه) در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، بعضی منطقه ها سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و بعضی نقاط استان های البرز، تهران و سمنان، ارتفاعات شمال فارس و هرمزگان ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می رود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه سه شنبه (23 خردادماه) نیز در در بعضی منطقه ها آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، دامنه های شمالی البرز در گیلان و مازندران بارش پراکنده رخ می دهد، اضافه کرد: در سه روز آینده در شرق کشور وزش باد شدید و گردوخاک رخ خواهد داد. بعلاوه امروز دریای خزر و روزهای یکشنبه و دوشنبه دریای عمان مواج هستند.

ضیائیان در خاتمه درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (20 خردادماه) کمی ابری گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 18 و حداکثر دمای 31 درجه سانتی گراد و در روز یکشنبه (21 خردادماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری گاهی بارش پراکنده و وزش باد با احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای 20 و حداکثر دمای 32 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 خرداد 1402 بروزرسانی: 21 خرداد 1402 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 2282

به "احتمال ریزش تگرگ طی امروز در بیشتر استان ها ، بارش در این استان ها شدت خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ریزش تگرگ طی امروز در بیشتر استان ها ، بارش در این استان ها شدت خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید