وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در نواحی مستعد 17 استان

به گزارش مجله بیزبینگ، سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید، در منطقه ها مستعد خیزش گردوخاک و نفوذ گردوغبار در 17 استان هشدار داد.

وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در نواحی مستعد 17 استان

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از افزایش گرادیان فشاری، وزش باد شدید، در منطقه ها مستعد خیزش گردوخاک و نفوذ گردوغبار اطلاع داد.

این مخاطرات در روز یکشنبه (3 مهرماه) در خراسان جنوبی، شرق کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، سمنان، شمال شرق گلستان، شمال خراسان شمالی، شمال و شرق خراسان رضوی، ایلام، بوشهر، خوزستان، تهران و شمال اصفهان و روز دوشنبه (4 مهرماه) در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، سمنان، شمال شرق گلستان، شمال خراسان شمالی، تهران، البرز، قم، جنوب قزوین، شمال مرکزی، خوزستان، بوشهر، ایلام و شمال اصفهان احتمال می رود.

براثر این مخاطرات احتمال کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، وزش باد شدید، احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه های موقت، از جمله تابلوهای تبلیغاتی و گلخانه ها، احتمال شکستن درختان کهن سال، احتمال آسیب به تاسیسات حساس به گردوغبار وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور عدم پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، استحکام سازه های موقت، پرهیز از حضور در فضای باز بویژه گروه های حساس، پایش شاخص آلودگی به وسیله دستگاه های ذیربط و اتخاذ تصمیم مطابق با مقررات، احتیاط در انجام عملیات کشاورزی در باغات و مزارع را توصیه می نماید.

در هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 مهر 1401 بروزرسانی: 5 مهر 1401 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 2169

به "وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در نواحی مستعد 17 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در نواحی مستعد 17 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید