سفر به آمریکا: اشعار پنهان روی پیاده روهای بوستون، هنر و تزئینات شهری

به گزارش مجله بیزبینگ، ترکیب هنر ادبیات و شهرسازی، یکی از شیوه های نوین برای آشتی دادن مردم با این هنر است. هنرمندان در شهر بوستون امریکا، ایده ای جدید را اجرا نموده اند که در این مقاله خبرنگاران، خواهید دید.

سفر به آمریکا: اشعار پنهان روی پیاده روهای بوستون، هنر و تزئینات شهری

اگر علاقمند به دریافت خدمات هزینه ویزای توریستی آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

طی ماه های اخیر، هنرمندان محلی در شهر بوستون، با استفاده از اسپری های رنگ ضد آبی که تجزیه پذیر هم هستند، اشعاری را روی پیاده روهای بتونی نوشته اند که وقتی هوا صاف و آفتابی است، دیده نمی شوند. اما به محض بارش باران، رنگ پیاده رو تیره شده و حروف دیده می شوند.

این پروژه، همکاری بین مس پوئتری (یک سازمان غیرانتفاعی حامی شعر و شاعران در این ایالت) و شهرداری شهر بوستون است که از ماه آپریل شروع شده تا یادبودی برای شروع ماه ملی شاعران در امسال باشد. اشعاری که بدین منظور انتخاب شده اند، به نوعی به شهر بوستون مرتبط بوده و موضوع اصلی آن ها، آب و باران است. بعضی از شاعرانی که اشعار آن ها بر پیاده روها نقش بسته است، لانگستون هوز (Langston Hughes)، گری دوئر (Gary Duehr)، باربارا هلفگات هایت (Barbara Helfgott Hyett) و الیزابت مک کیم هستند.

رنگ این اسپری های تجزیه پذیر طی6 تا 8 هفته پس از استفاده، محو شده و از بین می رود و در نتیجه، امکان چاپ شعرهای جدیدتر و محل های بیشتری برای این هنرمندان وجود دارد. مس پوئتری هم چنین امیدوار است بتواند اشعاری به سایر زبان های رایج در شهر بوستون نظیر زبان پرتغالی، زبان هائیتیایی و نیز اسپانیایی را به پیاده روهای این شهر اضافه کند.

سارا سایگل (Sara Siegel)، مدیر اجرایی این برنامه در سازمان می گوید:

قصد داریم شعر را به زندگی روزمره مردم بیاوریم و این راه، راهی ساده و جالب است.

منبع: کجارو
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1491

به "سفر به آمریکا: اشعار پنهان روی پیاده روهای بوستون، هنر و تزئینات شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به آمریکا: اشعار پنهان روی پیاده روهای بوستون، هنر و تزئینات شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید