انتقاد شدید چین از اقدام آلمان در تعلیق توافق استرداد با هنگ کنگ

به گزارش مجله بیزبینگ، سفارت چین در آلمان با صدور بیانیه ای از اقدام برلین در تعلیق توافق استرداد مجرمان با هنگ کنگ به شدت انتقاد نموده و گفته این اقدام قوانین بین المللی را نقض می نماید و دخالتی چشمگیر در امور داخلی چین محسوب می گردد.

انتقاد شدید چین از اقدام آلمان در تعلیق توافق استرداد با هنگ کنگ

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، سفارت چین در آلمان از اقدام برلین در تعلیق توافقنامه استرداد مجرمان با هنگ کنگ به شدت انتقاد نموده است.

به نوشته خبر گزاری رویترز، سفارت چین در برلین روز گذشته (آدینه) با انتشار بیانیه ای در وب سایت خود گفت تعلیق این توافق، قوانین بین المللی و اصول اساسی روابط بین الملل را نقض نموده و دخالت چشمگیر در امور داخلی چین محسوب می گردد.

سفارت چین در این بیانیه همچنین نارضایتی شدید و مخالفت قاطع خود نسبت به اظهارات وزیر خارجه آلمان را نیز ابراز کرد و بدون ارائه جزئیات بیشتر گفت، چین در آینده حق پاسخگویی خواهد داشت.

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان روز گذشته (آدینه) با اعلام این خبر که کشورش توافقنامه استرداد مجرمان با هنگ کنگ را به حالت تعلیق در می آورد مدعی شد: تصمیم دولت هنگ کنگ برای رد صلاحیت تعدادی از نامزدها برای انتخابات و تعویق این انتخابات نقض دیگری از حقوق شهروندان در هنگ کنگ به شمار می آید.

وی همچنین اضافه نمود: ما بارها انتظار خود را شفاف ساخته ایم که چین به مسئولیت های قانونی خود تحت قوانین بین المللی عمل کند.

ماس گفت که این مسئولیت ها شامل اطمینان یافتن از حقوق تحت قوانین اولیه و همچنین حق انتخابات آزاد و عادلانه است.

قانون امنیت ملی هنگ کنگ چند هفته پیش توسط کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین به تصویب رسید و اجرایی شد، و بر اساس آن، پکن می تواند با اعمال این قانون جرائم مربوط به ایجاد جدایی، براندازی، تروریسم و تبانی با نیرو های خارجی را مجازات کند که این مجازات می تواند حکم زندان ابد نیز باشد.

اتحادیه اروپا با تحریم دولت محلی هنگ کنگ مدعی شده این قانون یک نگرانی جدی بوده و حقوق مربوط به آزادی هنگ کنگ را از بین می برد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1172

به "انتقاد شدید چین از اقدام آلمان در تعلیق توافق استرداد با هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید چین از اقدام آلمان در تعلیق توافق استرداد با هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید