اخبار سیاسی

مردم خوی نگران دریافت تسهیلات بازسازی خانه های خود نباشند

وزیر کشور گفت: مردم مطلقا نگران دریافت تسهیلات بازسازی خانه های خود در این منطقه ها نباشند.

12 آذر 1401

کری خوانی مدیر عامل استقلال

قتح الله زاده درگفت و گوی تلویزیونی برای حریف کری خوانی کرد.

1 آبان 1401

صدور افزون بر 21 هزار پروانه واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این استان پیشتاز احداث واحدهای نهضت ملی مسکن در کشور است، گفت: تا به امروز افزون بر 21 هزار واحد اخذ پروانه پروژه نهضت ملی مسکن در این استان صادر شده است.

21 مهر 1401

وزیر صنعت زمان واردات خودرو را بیان کرد ، چه کسانی خودرو وارد می نمایند؟

وزیر صمت با بیان اینکه از هفته آینده واردات خودرو شروع می گردد، گفت: نام نخستین افرادی که تمام شرایط برای واردات خودرو را دارند اعلام و کار واردات خودرو شروع می گردد.

16 مهر 1401

اندوهی که فریدون مشیری به دوش می کشید

فریدون مشیری که به قولی با شعر کوچه در بین جوانان به معروفیت رسید، از شاعران بعد از کودتای 28 مرداد بود، اما به گفتۀ پرویز خائفی، اندوه این شکست را تا واپسین دم حیات بدوش می کشید.

1 مهر 1401

چارلز برای درج تصاویرش بر پول ها باید 2 سال منتظر بنشیند

انتظار می رود که در پی مرگ ملکه انگلیس، تصویر چارلز سوم به عنوان پادشاه نو این کشور جایگزین تصاویر ملکه بر روی تمبرها، سکه ها، اسکناس ها و تابلو های دولتی در سراسر این کشور گردد.

21 شهریور 1401

پیش بینی قیمت نفت با بازگشت ایران به بازار جهانی ، سعودی ها مضطرب شده اند

با ادامه مذاکرات برای احیای توافق هسته ای که ممکن است بازگشت ایران به بازارهای بین المللی را به همراه داشته باشد، برخی از تحلیلگران می گویند چنین اتفاقی، فشار کاهشی روی قیمت های نفت ایجاد خواهد نمود که عربستان سعودی در کوشش برای اجتناب از آن است.

10 شهریور 1401

همکاری نو دولت و مجلس برای اجرای ایده های خودروسازان

تهران (پانا) - عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس جزییات همکاری تازه مجلس و دولت در راستای اجرای ایده های خودروسازان را تشریح کرد.

6 شهریور 1401

گردشگری مبنا و پایه مردمی دارد

ایسنا/ براساس سخنان معاون گردشگری کشور و آخرین خبرهای بدست رسیده، گردشگری مبنا و پایه مردمی دارد.

10 مرداد 1401

درخواست افزایش حقوق کارکنان وزارت اقتصاد؟!

وزیر اقتصاد درنامه ای از معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور استخدامی کشور درخواست کرد پرداختی به کارکنان وزارت اقتصاد و ادارات وابسته در قالب فوق العاده های ویژه و خاص افزایش یابد.

25 تیر 1401

ضرغامی: من نگفتم که می خواهم کنار پاسارگاد چاه بزنم، من مسئول حفاظت از مقبره کوروش هستم

خبرنگاران : وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: من نگفتم که می خواهم کنار پاسارگاد چاه بزنم، این چاه ها را قبل زدند، موتورهای گازوئیلی چاه ها قدیمی هستند، این موتورها باید برقی و کابل کشی هم انجام شود تا مسئله ای در این محوطه ایجاد نشود، من مسئول...

18 تیر 1401

فروش خودروسازان تا اطلاع ثانوی متوقف شد

بر اساس ابلاغیه تازه وزارت صنعت به شرکت های خودروساز، فعلاً فروش خودرو به وسیله خودروسازان متوقف شده است. سرپرست دفتر صنایع خودرو وزارت صمت در راستای اجرای دستور وزیر صمت مبنی بر فروش خودرو صرفاً در سامانه یکپارچه فروش در نامه ای به خودروسازان کشور...

10 تیر 1401

امتیاز وزارت علوم به مأموریت گرا شدن پژوهشگاهها

به گزارش خبرنگاران، دکتر پیمان صالحی امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران گفت: ما می توانیم سال 1401 را سال توجه به پژوهشگاه ها بدانیم.

5 تیر 1401

بودجه 30 هزار تومانی برای آثار تاریخی

وزیر میراث فرهنگی در سفرش با هیات دولت به خراسان رضوی بر افزایش زائرسراهای مقرون به صرفه تاکید نمود و گفت: بودجه هر اثر تاریخی فقط 30 هزار تومان است که شبیه شوخی است.

30 خرداد 1401

نگاهی به رواداری در فرهنگ و ادب ایران

به گزارش خبرنگاران ، جلد نخست کتاب رواداری در تاریخ فرهنگی ایران(تاریخ پیش و پس از اسلام) اثر احد قربانی دهناری از سوی انتشارات افکار تازه در 155 صفحه با شمارگان 300 نسخه و قیمت 60 هزار تومان منتشر شد.

27 خرداد 1401

پاداش 150 میلیون تومانی به نمایندگان تکذیب شد

روابط عمومی مجلس شورای اسلامی، شایعات پیرامون پاداش 150 میلیون تومانی به نمایندگان را تکذیب کرد.

26 خرداد 1401

بایدازنظام مدیریتی متمرکزخارج شده ونقش اصلی مدارس را به آنها بازگردانیم

خبرگزاری خبرنگاران- آیین تکریم علیرضا سعدی پور و معارفه مصطفی عابدی به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش مازندران؛ باحضور عبدی، معاون وزیر آموزش و پرورش، محبی، معاون استاندار مازندران و دیگر مسئولان ملی و استانی در باشگاه فرهنگیان مرکز استان برگزار گردید...

21 خرداد 1401

چرا باید فردا یک ساعت چراغ ها را خاموش کنیم؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، شهر تهران از سال 1390 با خاموشی المانهای مهم شهری نظیر برج میلاد، آزادی و دیگر المانهای مهم منطقه ها 22 گانه به رویداد بین المللی ساعت زمین که در آخرین شنبه ماه مارس هر سال به مدت یک ساعت در سراسر جهان به وقت محلی از ساعت...

18 خرداد 1401

واکنش تهیه کننده لامینور به یک اظهارنظر

در پی اظهارات مدیر کل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی مبنی بر عدم برنامه ریزی درخواست تمدید پروانه فیلم لامینور ساخته داریوش مهرجویی، رضا درمیشیان تهیه کننده این فیلم متنی را منتشر کرد.

24 اردیبهشت 1401

نخست وزیر کانادا از معترضان به علت خشونت، نژادپرستی و انتشار اطلاعات نادرست انتقاد کرد

آقای ترودو پس از مثبت شدن آزمایش کرونای خود و دو فرزندش از قرنطینه صحبت کرد و گفت ناامیدی کانادایی ها را درک می نماید که به علت بیماری همه گیر که تلفات زیادی را به همراه داشته خشمگین شده اند. اما او از معترضان به علت به اهتزاز درآوردن پرچم های نژادپرستانه،...

22 اردیبهشت 1401
تعداد: (481)