چارلز برای درج تصاویرش بر پول ها باید 2 سال منتظر بنشیند

به گزارش مجله بیزبینگ، انتظار می رود که در پی مرگ ملکه انگلیس، تصویر چارلز سوم به عنوان پادشاه نو این کشور جایگزین تصاویر ملکه بر روی تمبرها، سکه ها، اسکناس ها و تابلو های دولتی در سراسر این کشور گردد.

چارلز برای درج تصاویرش بر پول ها باید 2 سال منتظر بنشیند

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه فاکس نیوز، احتمالا بانک انگلیس در ماه های آینده روند جایگزینی تصاویر را بر روی اسکانس ها و سکه ها شروع خواهد نمود.

انتظار می رود روند حذف سکه ها و اسکناس های قدیمی با اسکناس های حاوی تصویر چارلز، تقریبا دو سال به طول بیانجامد.

گرچه هنوز هیچ اطلاعیه رسمی در این باره صدر نشده، اما بانک انگلیس به مردم بریتانیا اطمینان خاطر داد که پول های حاوی تصویر ملکه معتبر خواهند بود.

روز پنجشنبه در پی مرگ الیزابت دوم در سن 96 سالگی، بانک انگلیس در بیانیه ای اظهار داشت: اسکناس های فعلی که تصویر علیاحضرت ملکه بر روی آن ها نقش بسته همچنان پول رایج قانونی خواهند ماند.

تصویر الیزابت دوم بر اسکناس های انگلیس

تخمین زده می گردد که در حال حاضر حدود 4.5 میلیارد پوند اسکناس حاوی تصویر ملکه در گردش است.

در حال حاضر در سکه های استرالیا - که یکی از کشور های تحت ریاست ملکه انگلیس است - تصویر ملکه به صورتی درج شده که به سمت راست نگاه می نماید. رسانه های استرالیا اعلام نموده اند که در سکه های نو، تصویر چارلز به گونه ای بر این سکه های درج خواهد شد که به سمت چپ نگاه کند. سنت تغییر جهت صورت اعضای خاندان سلطنی بر روی واحد های پول از زمان شاه چارلز دوم در 1660 شروع شد.

از آن موقع تا کنون، تنها استثنا این قانون نانوشته ادوارد هشتم بود که اصرار داشت در سکه ها نگاهش رو به سمت چپ باشد. او پس از مدتی سلطنت را رها کرد تا با یک زن آمریکایی ازدواج کند.

کناره گیری ادوارد هشتم، راه را برای پدر الیزابت دوم، یعنی جورج ششم هموار کرد و در نهایت با مرگ وی، سلطنت به الیزابت دوم رسید.

تغییر شکل سکه ها و اسکناس 20 دلاری کانادا با عکس ملکه هم به اقدامات جاستین ترودو، نخست وزیر این کشور بستگی دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 شهریور 1401 بروزرسانی: 21 شهریور 1401 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 2160

به "چارلز برای درج تصاویرش بر پول ها باید 2 سال منتظر بنشیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چارلز برای درج تصاویرش بر پول ها باید 2 سال منتظر بنشیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید