کل کشور تحت پوشش اینترنت 5G قرار می گیرد

به گزارش مجله بیزبینگ، طبق اعلام رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، باند های فرکانسی در محدوده 3600 تا 3800 مگاهرتز به اپراتور های ارتباطی واگذار می گردد تا در یک برنامه زمان بندی معین کل کشور تحت پوشش 5 G قرار بگیرد.

کل کشور تحت پوشش اینترنت 5G قرار می گیرد

به گزارش ایسنا، بعد از گذشت چندین سال از ورود نسل سوم و چهارم تلفن همراه در دنیا، چند سالی است که از 5 G یا همان نسل پنجم تلفن همراه صحبت می گردد. با توجه به کارکرد ها و کاربرد های شبکه 5 G در ابعاد مختلف زندگی و بر اساس اعلام کارشناسان این حوزه، قرار است 5 G مشکلاتی مانند سرعت کم، تأخیر که در شبکه های نسل های قبل وجود داشت را به حداقل ممکن خود برساند و تأثیر بسزایی در رشد اقتصاد دیجیتال و اینترنت اشیاء داشته باشد.

به همین منظور پیاده سازی اینترنت اشیاء، هوشمندسازی و ارائه سرویس های پهن باند و به طور کلی بخش عمده ای از تحول دیجیتال بر بستر 5 G صورت می گیرد و همین موضوع اهمیت پرداختن به آن در ابعاد مختلف فنی، مقررات گذاری و تجاری را نشان می دهد.

بعضی از کشور های دنیا در توسعه زیرساخت های لازم و برقراری آزمایشی و نهایی شبکه نسل پنجم اینترنت 5 G نسبت به سایر کشور ها تمایل بیشتری از خود نشان داده اند تا با انعقاد قرارداد های همکاری با بزرگترین اپراتور های مخابراتی، به کاربران و شهروندان خود امکان بهره مندی از خدمات اینترنت پرسرعت 5 G را اعطا نمایند.

در همین رابطه به تازگی امیرلاجوردی- جانشین وزیر در امور ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- در یک شبکه اجتماعی داخلی با اشاره به مصوبه تازه کمیسیون تنظیم مقررات اعلام نموده است: هفته گذشته در کمیسیون تنظیم مقررات مصوب شد باند های فرکانسی در محدوده 3600 تا 3800 مگاهرتز به اپراتور های ارتباطی واگذار گردد تا در یک برنامه زمان بندی تعیین کل کشور تحت پوشش 5 G قرار بگیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 28 مرداد 1402 بروزرسانی: 28 مرداد 1402 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 2308

به "کل کشور تحت پوشش اینترنت 5G قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کل کشور تحت پوشش اینترنت 5G قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید