انواع پنجره و نقش آن در زیبایی ساختمان

به گزارش مجله بیزبینگ، پنجره ها نقش بسیار مهمی در نوع ساخت و ساز و دکوراسیون داخلی دارند.

انواع پنجره و نقش آن در زیبایی ساختمان

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

استفاده از پنجره های سنتی فقط محدود به پنجره های کلاسیک (که مثل یک در باز و بسته می شوند) و انواع پنجره های کشویی دوتکه نیست. بلکه انواع گوناگون پنجره های سنتی وجود دارد که در این جا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

1.انواع پنجره های کشویی دوتکه

استفاده از پنجره های کشویی دوتکه فضا را دلبازتر نشان می دهد و در عین داشتن ظاهری سنتی، نور کافی را به داخل خانه راهنمایی می نماید.

2. پنجره های کشویی دوتکه جدید

پیشرفت هایی که در تکنیک های فراوری در و پنجره به وجود آمده است، به طراحان اجازه می دهد تا به مدل های جدیدتری فکر نمایند و به جای پیروی از سبک کلاسیک، به فکر خلق محصولات جدید باشند. این پنجره ها کاملا با فضای باشکوه اطراف همخوانی دارند.

3. پنجره های قوس دار

خمیدگی ملایم این پنجره ها به این فضای کاری جلوه ای خاص و باشکوه بخشیده است. پنجره های در مانندی که در کنار پنجره قوس دار قرار گرفته اند نوعی تعادل و امکان تهویه هوا را فراهم می نمایند.

4. پنجره های ثابت

این پنجره ها ظاهری مشابه به پنجره های کشویی دوتکه دارند و هم در مصرف انرژی صرفه جویی می نمایند.

5. پنجره های محوری

یک پنجره گرد ممکن است اندازه کوچکی داشته باشد اما برای حمام، اتاق زیر شیروانی و فضاهای سه گوش مناسب است.

6. پنجره های شیشه ای تزئینی

در چنین پنجره هایی از شیشه های رنگی و مات استفاده می گردد تا یک الگوی کلاسیک و زیبا به دست بیاید. این تکنیک هم نور کافی را به داخل راهنمایی و هم حریم خصوصی را حفظ می نماید.

7. پنجره 3 تایی

یک پنجره ثابت در کنار یک پنجره در مانند تعادلی عالی را پدید می آورد. کرکره ها هم حریم خصوصی را حفظ می نمایند و هم به فضا جلوه ای زیبا و دیدنی می دهند.

8. پنجره جلوآمده شاه نشین

این نوع پنجره ها از یک پنجره ثابت در وسط و دو پنجره لولادار در دو طرف تشکیل می گردد. مزیت پنجره های جلوآمده شاه نشین این است که هم منظره ای وسیع را در معرض چشم می گذارند و هم فضایی دنج و راحت ایجاد می نمایند.

9. پنجره های شیشه ای سربدار

پنجره های سربدار از قرون وسطی تاکنون مورداستفاده قرار می گرفته اند اما هرگز جذابیت و خاص بودن خود را از دست نداده اند. در این تصویر پنجره های شیشه سربدار به شکوه این اتاق افزوده اند.

10. پنجره لولادار

اگر می خواهید پنجره ای قوس دار داشته باشید که باز و بسته می گردد استفاده از پنجره لولادار به ما یاری خواهد نمود. دستگیره های اهرم دار و سیستم قفل مخفی هم به امنیت این پنجره ها و هم به زیبائیشان یاری می نماید.

11. پنجره های مناسب با فضای شما

اگرچه انواع و اقسام در و پنجره در بازار موجود است، اما بهترین کار انتخاب پنجره ای متناسب با فضای خانه است . مثلا در این تصویر پنجره هایی با شیشه سربدار و نیم دایره ای شکل در بالای پنجره های ماهونی لولادار قرار گرفته اند.

12. در و پنجره های فرانسوی

در این تصویر درهای شیشه ای فرانسوی کل دیوار را پوشانده اند و در نوع خود لوکس و زیبا هستند. به این ترتیب نور به راحتی در اتاق جریان می یابد.

برای دیدن مطالب بیشتر در خصوص معماری های خاص ، دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از خبرنگاران دیدن کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 612

به "انواع پنجره و نقش آن در زیبایی ساختمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع پنجره و نقش آن در زیبایی ساختمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید