بازتاب موفقیت فوتسال ایران در رسانه های دنیا، این جاه طلبی تمامی ندارد

به گزارش مجله بیزبینگ، رسانه های ورزشی دنیا به بازتاب پیروزی تیم ملی فوتسال ایران برابر پاراگوئه پرداخت و از عملکرد ملی پوشان ایرانی تجلیل کردند.

بازتاب موفقیت فوتسال ایران در رسانه های دنیا، این جاه طلبی تمامی ندارد

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی فوتسال ایران بامداد روز یکشنبه پیروز شد با فزونی چهار بر سه برابر پاراگوئه، به جمع چهار تیم برتر جام دنیای فوتسال راه پیدا کند و یکی از بهترین نتایج خود و همچنین ورزش گروهی در ایران را کسب کند.

برد ارزشمند تیم ملی فوتسال ایران برابر پاراگوئه بازتاب گسترده ای در رسانه های ورزشی دنیا داشته است. رسانه های آسیایی از این که یک تیم از این قاره توانسته به پیروزیت بزرگ برسد، به تمجید از تیم ملی فوتسال ایران پرداختند.

اسپورت پلاس: صعود تاریخی ایران به نیمه نهایی

پایگاه اینترنتی اسپورت پلاس ویتنام، با تاریخی ارزیابی کردن صعود فوتسالیست های ایرانی به نیمه نهایی جام دنیای فوتسال از اسماعیل پور به عنوان ستاره فراتر از قاره آسیا یاد کرد و نوشت: تیم ملی فوتسال ایران در خط دفاع تیم منظمی است و کمتر اجازه داد تا حریف صاحب موقعیت شود. در این بین بار دیگر اسماعیل پور نشان داد که قهرمان فوتسال ایران است. نمایش او برابر پاراگوئه بی نظیر بود و گلی که در این بازی به ثمر رساند نشان داد که او بازیکنی بالاتر از سطح قاره آسیاست. تیم ملی فوتسال ایران با رسیدن به نیمه نهایی جام دنیای در آستانه یک تاریخ سازی قرار گرفته و این برای دومین بار است که یک تیم آسیایی در بین چهار تیم برتر جام دنیای فوتسال قرار گرفته است. اولین بار هم تیم ملی ایران بود که 24 سال پیش به این مهم رسید.

تیم ملی فوتسال ایران در مرحله قبل نیز اولین شگفتی مسابقات را با حذف تیم ملی فوتسال برزیل رقم زد و حالا بهترین تیم آسیا باید در مرحله نیمه نهایی جام دنیای فوتسال برابر تیم ملی روسیه قرار گیرد.

سایت برزیلی: جاه طلبی های ایران تمامی ندارد

پایگاه اینترنتی eltimo برزیل با پوشش پیروزی ارزشمند فوتسالیست های ایرانی برابر پاراگوئه، نوشت: ایران نشان داد که برای کسب افتخاری بزرگ به کلمبیا آمده است. جاه طلبی های ایران تمامی ندارد. بهترین تیم آسیا همچنان در حال تاریخ سازی در جام دنیای فوتسال است. آنها بعد از پیروزی نزدیک چهار بر سه برابر پاراگوئه توانستند به این مهم دست یابند. دو تیم بازی متعادلی را آغاز کردند و به 7 دقیقه در نیمه نخست به ارزیابی همدیگر پرداختند، اما در نهایت اولین گل این مسابقه را پاراگوئه به ثمر رساند. در ادامه هر چند، چند موقعیت برای تیم ملی ایران از دست رفت که جدی ترین آن را فرهاد توکلی از دست داد، ولی در نهایت تیم ملی فوتسال ایران توانست به بازی باز شود و با درخشش بازیکنان خود از جمله اسماعیل پور و حسن زاده، برد ارزشمندی برابر ملی پوشان پاراگوئه کسب نمایند.

لاناسیون: پاراگوئه فاصله کمی تا حذف ایران داشت

معروف ترین روزنامه پاراگوئه ای یعنی روزنامه لاناسیون درباره بازی ایران و پاراگوئه نوشت: پاراگوئه نمایش خیلی خوبی برابر یکی از قدرت های فوتسال دنیا داشت و فاصله کمی تا حذف این تیم داشت، ولی با گلی که در زمان های تلف شده وارد دروازه این تیم شد، این ایران بود که توانست راهی مرحله بعد جام دنیای شود. البته اخراج کابریل آیالا نیز بی تاثیر نبود. جایی که ایرانی ها برای دو دقیقه توانستند فزونی نفری داشته باشند و در همین مدت نیز با گلی که جاوید به ثمر رساند به پیروزی رسیدند.

سایت کلمبیایی: ایران مدعی جدی قهرمانی

پایگاه اینترنتی گاردیا کلمبیا، با تمجید از نمایش شاگردان ناظم الشریعه در کسب پیروزی ارزشمند ایران برابر پاراگوئه، نوشت: یکی دیگر از تیم های قاره آمریکا جنوبی با قبول شکست برابر ایران از جام دنیای فوتسال حذف شد.

بعد از این که در مرحله قبل برزیل مدعی به ایران باخته بود، این بار نیز پاراگوئه مغلوب نمایش خوب شاگردان سید محمد ناظم الشریعه شد تا یکی از قدرت های فوتسال دنیا در آسیا بتواند به جمع چهار تیم نهایی راه یابد. در ابتدای مسابقات و بعد از نمایش ضعیف ایران برابر اسپانیا کسی پیش بینی نمی کرد که ایران بتواند به مسابقات باز شود، ولی اکنون شاگردان ناظم الشریعه باید برای راهیابی به دیدار نهایی جام دنیای فوتسال روسیه را شکست دهد که توانست اسپانیا را از جام دنیای حذف کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 537

به "بازتاب موفقیت فوتسال ایران در رسانه های دنیا، این جاه طلبی تمامی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازتاب موفقیت فوتسال ایران در رسانه های دنیا، این جاه طلبی تمامی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید