تاریخچه تپه های مریخی ، تونل نمکی عجیب غریب

به گزارش مجله بیزبینگ، یکی از انواع تورهای گردشگری که در حال حاضر هواداران خاص خود را دارد، تورهای طبیعت گردی است. همیشه دوستداران طبیعت از گشت و گذار در طبیعت لذت می برند از همین رو آژانس های مسافرتی یا مجری های تورهای گردشگری به فکر راه اندازی انواع تورهای طبیعت گردی افتاده اند البته نه تها در ایران بلکه در خارج از کشور این پدید ه به عنوان پدیده اکوتوریسم در سال های اخیر به وجود آمده است. تور طبیعت گردی نیز همچون سایر تورهای مسافرتی جذابیت های خاص خود را دارد در حال حاضر سایت خبرنگاران به عنوان پرتالی جامع و کامل انواع تورهای گردش در طبیعت را برگزار می نماید. دوستداران این تورها می توانند با مراجعه به سایت خبرنگاران از میان تورهای یک روزه یا چند روزه که در مکان های مختلف کشور که از نظر طبیعی بکر می باشند، برگزار شده انتخاب نمایند. به طور مثال تور طبیعتگردی در جنگل یا تور طبیعت گردی در کوهستان برگزار می گردد. اشخاصی که به این تورها می روند از تماشا منظره ها بکر و دست نخورده طبیعت زیبا لذت می برند و به عنوان یکی از مسافران طبیعت با طبیعت دوستی می نمایند. قطعا این نوع تورها نسبت به سایر تورهای مسافرتی لذت بخش تر است زیرا به جای گردش در یک مکان بسته همچون بازار یا مرکز تجاری یا رستوران در طبیعت به گردش بپردازید. در حال حاضر انواع تورهای طبیعتگردی برای انتخاب به مسافران پیشنهاد می گردد و از همین رو ما در این سایت به بیشتر این مکان ها از جمله تماشای های تپه های مریخی اشاره کرده که می توانید مشاهده کنید در این متن به تاریخچه تپه های مریخی اشاره شده است. در این مقاله هر چه بیشتر شما را با دسترسی به تپه های مریخی آشنا می سازیم.

تاریخچه تپه های مریخی ، تونل نمکی عجیب غریب

تپه های مریخی تا تونل نمکی

تپه های مریخی در حد فاصل شهر ایوانکی و گرمسار قرار گرفته است. طبیعت این منطقه، آرام و بکر و با شکوه است و خیلی راحت می توانید خودتان را در زیبایی ساده تاریخچه تپه های مریخی گم کنید. هنگامی که پا به محل این تپه ها می گذارید و آرام آرام آغاز به صعود از آن ها می کنید و به چشم انداز خیره نماینده ای که رنگ های سرخ و زرد و افق های باز ِ دور دست خلق نموده، نگاه می کنید به این نتیجه می رسید که به علت این زیبایی و سرخ رنگی نام این تپه ها، تپه های مریخی می باشد. به عبارت دیگر دیدنی های تپه های مریخی یک عارضه زیبا و دیدنی زمین شناختی است که به خاطر جنس خاک، وجود نمک و فرسایش آبی ایجاد شده و مختص منطقه ها کویری و نیمه کویری می باشد.

روستای پاده

روستای پاده از توابع بخش آرادان شهرستان گرمسار است و در 16 کیلومتری گرمسار قرار گرفته است. ارتفاع این روستا از سطح دریا 840 متر است. روستای پاده در منطقه کویری استقرار یافته و می توان گفت اقلیمی نیمه بیابانی دارد. آب و هوای آن در تابستان گرم و در زمستان سرد است. این روستا یکی از روستاهای قدیمی استان سمنان است و نام اصلی این روستا درگذشته پایین ده بود که به مرور به پاده تبدیل شده است. در زمان دسترسی به تپه های مریخی قلعه ای قدیمی نیز وجود دارد. قلعه پاده در میان روستا قرار گرفته است و از آثار تاریخی روستا است که قدمتی طولانی دارد. تاریخ بنای قلعه پاده به پیش از اسلام می رسد.

سفر به روستای پاده و تپه های مریخی

سفر به روستای پاده و تپه های مریخی سفری به دل طبیعت و تاریخ منطقه ها نیمه بیابانی ایران است. این سفر می تواند دو شکل خاص و نسبتا جدای از هم در اکوتوریسم یا بومگردی را شامل گردد. تپه های مریخی در کنار تونل ها و تپه های نمکی با لایه های زیبای رنگی، مقصدی مناسب برای اجرای برنامه های طبیعتگردی است و روستای پاده نیز می تواند محلی مناسب برای برگزاری تورهای طبیعتگردی باشد. اشخاصی که به طبیعت علاقه خاصی دارند می توانند در این تور شرکت نمایند و طبیعت زیبای این تپه های سرخ را مشاهده نمایند و لذت ببرند.

منبع: همگردی
انتشار: 17 دی 1401 بروزرسانی: 17 دی 1401 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 2213

به "تاریخچه تپه های مریخی ، تونل نمکی عجیب غریب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخچه تپه های مریخی ، تونل نمکی عجیب غریب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید