تشدید تنش بین روسیه و آلمان، رهگیری جنگنده روس بر فراز استونی

به گزارش مجله بیزبینگ، خبرنگاران : جنگنده های یورو فایتر آلمان یک هواپیمای تجسسی روسیه حین پرواز در حریم هوایی بین المللی در منطقه بالتیک را رهگیری کردند.

تشدید تنش بین روسیه و آلمان، رهگیری جنگنده روس بر فراز استونی

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: در تقابل هوایی تازه بین نیروی هوایی روسیه و آلمان، جنگنده های یوروفایتر آلمان، یک هواپیمای تجسسی ایلوشین-20 نیروی هوایی روسیه را بر فراز بالتیک رهگیری کردند.

به نوشته وبگاه دیفنس بلاگ در این رویارویی جنگنده های آلمانی هواپیمای تجسسی روسیه را حین پرواز بر فراز مرزهای روسیه و استونی در پنجم دسامبر (شنبه 15 آذر) رهگیری کردند. این هواپیمای روسی از پایگاه خود در کالینینگراد برخاسته بود.

نیروی هوایی آلمان با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد که هواپیماهای گشت زنی ناتو در منطقه بالتیک یک ایلوشین-20 روسیه را حین پرواز در حریم هوایی بین المللی در شمال استونی رهگیری کردند.

نیروی هوایی آلمان درقالب یاری به ناتو ماموریت حفاظت از حریم هوایی استونی و لیتوانی را در 2 ماه گذشته بر عهده گرفته است. یگان گشت زنی هوایی ناتو در بالتیک از سال 2004 شروع به کار کرد.

دریاسالار الکساندر نوساتوف، فرمانده ناوگان بالتیک وابسته به ناوگان نیرو دریایی روسیه روز دوشنبه در مصاحبه ای با روزنامه زِوِزدا گفت بمب افکن های آمریکایی سال جاری بیش از ده بار به مرز های این کشور و حوزه مسئولیت این ناوگان نزدیک شده اند.

نوساتوف ضمن هشدار در این خصوص گفت: سال جاری بیش از هزار پرواز شناسایی (دیده وری) در نزدیکی مرز ها و در محدوده مسئولیت ناوگان بالتیک ثبت شده است که در مقایسه با سال گذشته حدود 150 پرواز بیشتر است.

ناساتوف همچنین گفت که تقویت پدافند هوایی روسیه اولویت اصلی ناوگان بالتیک این کشور است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1396

به "تشدید تنش بین روسیه و آلمان، رهگیری جنگنده روس بر فراز استونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید تنش بین روسیه و آلمان، رهگیری جنگنده روس بر فراز استونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید