تعطیلی دولت آمریکا اقتصاد این کشور را به ورشکستگی می کشاند

به گزارش مجله بیزبینگ، ایسنا نوشت: موسسه رتبه بندی فیچ هشدار داد تداوم تعطیلی دولت آمریکا برروی بحران بدهی این کشور پیامد منفی خواهد داشت.

تعطیلی دولت آمریکا اقتصاد این کشور را به ورشکستگی می کشاند

به نقل از سی ان بی سی، بدهی آمریکا در حال حاضر معادل 22 تریلیون دلار است که بالاترین میزان بدهی در بین کشورهای دنیا محسوب می گردد. تعطیلی دولت آمریکا در شرایطی وارد نوزدهمین روز خود شده است که مقامات دولت ترامپ کماکان برای تامین بودجه مورد احتیاج برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک اصرار دارند.

جیمز مک کورمک - مدیر موسسه فیچ - در همین رابطه گفت: اگر تعطیلی دولت تا یکم مارس ادامه داشته باشد، سقف بدهی به مشکل بزرگی تبدیل خواهد شد و در روند تصویب بودجه اخلال ایجاد خواهد شد.

موسسه استاندارد اند پورز نیز برای نخستین بار در پنج سال گذشته، رتبه اعتباری دولت آمریکا را به ای منفی تنزل داده است. مک کورمک اضافه نمود: اگر به آمار و ارقام نگاه کنید، می بینید که سطوح بدهی در حال افزایش هستند و بار بدهی تا یک دهه آینده بر مسیر اقتصاد آمریکا سایه افکنده است.

سقف بدهی مجاز تا دوم مارس، معادل 22 تریلیون دلار مشخص شده است که اندکی کمتر از بدهی کنونی است و درصورت رسیدن بدهی دولت به 22 تریلیون دلار، کنگره باید درباره سقف بدهی جدید تصمیم گیری کند.

17231

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 89

به "تعطیلی دولت آمریکا اقتصاد این کشور را به ورشکستگی می کشاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی دولت آمریکا اقتصاد این کشور را به ورشکستگی می کشاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید