تماشای فوتبال در کافه و سینما ، چرا بازی ایران و کره جنوبی بدون تماشاگر است؟

به گزارش مجله بیزبینگ، به گزارش خبرنگاران، بازی ایران و کره جنوبی امروز بدون دیدنچی برگزار می گردد. حالا بعضی از دیدنگران راهی کافه و رستوران می شوند تا بازی را با دوستان و دورهمی ببینند اما باید مبلغی را برای ورودی کافه و دیدن بپردازند.

تماشای فوتبال در کافه و سینما ، چرا بازی ایران و کره جنوبی بدون تماشاگر است؟

این بازی امروز ساعت 17 در استادیوم خالی آزادی برگزار می گردد. اگرچه قرار بود بازی ایران و کره جنوبی با حضور تماشاگران و البته حضور زنان باشد اما در فاصله دو روز مانده به بازی، حضور تماشاگران لغو شد.

پرداخت ورودی به جای بلیت استادیوم

بعضی از کافه ها، بازی امروز ایران و کره جنوبی را با پروژکتور یا تلویزیون پخش می نمایند. حالا تماشاگران به جای پول بلیت باید ورودی کافه ها را بپردازند و به جز آن مبلغ دیگری را نیز برای سفارش از منوی کافه بپردازند.

مسئول پذیرش یکی از کافه ها در تجریش می گوید باید ابتدا رزرو کنید و مبلغ 40 هزار تومان برای ورودی بپردازید. مسئول یکی دیگر از کافه ها در بلوار کشاورز نیز می گوید: باید رزرو کنید، ممکن است نزدیک به آغاز بازی جایگاه ها پر گردد.

نکته دیگر این است که تماشاگران بازی در فضای سربسته بازی را می بینند. پس از پیگیری های خبرنگاران از چندین کافه در تهران، همه آنها گفتند بازی را در فضای سربسته پخش می نمایند.

مسئول یکی از این کافه ها می گوید: فضا سربسته است. با پروژکتور بازی را پخش می کنیم. نیازی به پرداخت مبلغی برای ورودی نیست.

البته سینماها هم بازی امروز را پخش می نمایند. هزینه بلیت بازی ایران و کره جنوبی 30 هزار تومان است. سخنگوی انجمن سینماداران نیز به مقدار گفته: هر سینمایی که بخواهد می تواند بازی ایران و کره جنوبی را پخش کند. بالاترین هزینه بلیت در سینماهای مدرن 30 هزار تومان است.

چرا بازی امروز بدون تماشاگر است؟

ایران در میزبانی این ملاقات برای رقابت های جام جهانی قطر حالا بدون تماشاگر سر می نماید. بر اساس قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، اگر کشوری بخواهد بازی ها را با حضور تماشاگر برگزار کند باید از 14 روز قبل با AFC نامه نگاری کند.

در روزهای گذشته بعضی گفتند برای فدراسیون فوتبال نامه نگاری های لازم را برای مجوز گرفتن از فدراسیون فوتبال انجام نداده است.

وزیر ورزش بدون تماشاگر برگزار شدن این بازی را تصمیم کنفدراسیون آسیا و شیوع ویروس کرونا دانسته بود. اگرچه کامرانی فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران گفته بود که مسئولان خود به نتیجه رسیده اند بازی بدون تماشاگر باشد.

فائزه هاشمی، فعال سیاسی در این مورد به انصاف نیوز گفته بود: طرح موضوع کرونا برای عدم حضور تماشاچی در بازی ایران و کره جنوبی بهانه است. فیفا گول نخورد و قضیه را دنبال کند.

اگرچه موضوع شیوع ویروس کرونا برای حضور تماشگران مطرح بود اما در واقع آنها را به سمت محیط های شلوغ سربسته راهنمایی نموده اند. آنهم در شرایطی که باز هم فوتی ها کرونا بازهم رو به افزایش پیش می رود. در حالی که اگر در استادیوم برگزار می شد تماشگرانی می توانستند بازی را ببینند که دو دز واکسن را دریافت نموده بودند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1883

به "تماشای فوتبال در کافه و سینما ، چرا بازی ایران و کره جنوبی بدون تماشاگر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماشای فوتبال در کافه و سینما ، چرا بازی ایران و کره جنوبی بدون تماشاگر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید