توسعه گردشگری تاریخی اردبیل با 8 کاوش باستان شناسی

به گزارش مجله بیزبینگ، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: هشت کاوش باستان شناسی در دو سال گذشته در اردبیل انجام گرفته که منجر به توسعه گردشگری تاریخی این استان شده است.

توسعه گردشگری تاریخی اردبیل با 8 کاوش باستان شناسی

بهترین تجربه سفر را به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش مجله بیزبینگ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، نادر فلاحی ظهر امروز 13 اسفند ماه 98 توضیح داد: قدمت تاریخی این منطقه غیر قابل انکار است که به همین منظور هشت کاوش باستان شناسی مهم در دو سال گذشته با اعتباری بالغ بر 12میلیارد ریال در استان اردبیل انجام گرفته است.

او اعلام کرد: چهار کاوش در سال 97 در محوطه های باستانی کهنه کنزق، یل سوئی، آلاجوق و شال خلخال انجام گرفته است که آثار متعددی از دوره ماننایی، سلجوقی، ایلخانی و خوارزمشاهی در این مناطق کشف شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اضافه نمود: همچنین چهار کاوش نیز در امسال انجام گرفته است که از جمله کاوش آدینه مسجد یکی از مطالبات چندین ساله پژوهشگران و دوستداران میراث فرهنگی بود.

او تاکید نمود: در پی کاوش های امسال در محوطه های باستانی تپه آتشگاه، گورستان قره اولی فخرآباد، کول تپه آناهیتا و آدینه مسجد، آثار قابل توجهی از فرهنگ کوراارس، عصر آهن تا دوره های اسلامی و بعد از اسلام در این محوطه ها کشف شده است.

فلاحی ادامه داد: این کاوش ها اطلاعات جامعی از پیشینه تاریخی و فرهنگ و رسم و رسومات موجود در جغرافیای استان اردبیل را در اختیار کارشناسان قرار داده است.

او افزود: توسعه گردشگری تاریخی از جمله اهداف اصلی این کاوش بود که در مناطقی مانند کنزق و آدینه مسجد به صورت عینی قابل مشاهده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 812

به "توسعه گردشگری تاریخی اردبیل با 8 کاوش باستان شناسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه گردشگری تاریخی اردبیل با 8 کاوش باستان شناسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید