جدیدترین فیلم منتشر شده از رئیس امارات

به گزارش مجله بیزبینگ، کاربران شبکه های اجتماعی قطعه فیلم جدیدی از چهره بیمار و تکیده خلیفه بن زاید رئیس امارات در کنار برادرش محمد بن زاید ولی عهد ابوظبی منتشر کردند.

جدیدترین فیلم منتشر شده از رئیس امارات

به گزارش گروه بین الملل مجله بیزبینگ، کاربران شبکه های اجتماعی قطعه فیلمی به مدت یک دقیقه از دورهمی خلیفه بن زاید رئیس امارات با محمد بن زاید برادر خلیفه و ولی عهد ابوظبی را منتشر کردند.

طبق گزارش وبگاه عربی 21، چهره خلیفه در این فیلم تکیده و نشانه های بیماری او مشهود است. خلیفه بن زاید بیمار بندرت در انظار عمومی حاضر می گردد و آخرین حضور وی مربوط به اوایل ماه رمضان گذشته است (+) که از دسامبر 2018 برای نخستین بار در انظار عمومی حضور یافته بود.

خلیفه بن زاید در کنار برادرش محمد بن زاید

خلیفه بن زاید کیست؟

خلیفه بن زاید بزرگ ترین فرزند زاید بن سلطان آل نهیان مؤسس دولت امارات و ولی عهد او بود و پس از فوت پدرش حاکم ابوظبی شد و شورای عالی اتحاد امارات در تاریخ 3 نوامبر 2004 او را به عنوان رئیس امارات انتخاب کرد.

او در سال 1948 در منطقه الشرقیه امارت ابوظبی به جهان آمد و تحصیلات پایه خود را در شهر العین به خاتمه رساند، او دومین رئیس دولت امارات از زمان تأسیس این کشور در تاریخ 2 دسامبر 1971 و شانزدهمین حاکم امارت ابوظبی است.

خلیفه دارای هشت فرزند اعم از دو پسر به نام های سلطان و محمد و شش دختر است.

او در تمام مراحل زندگی راه پدرش را ادامه داده و اولین سِمت رسمی که عهده دار شد، نماینده حاکم در منطقه الشرقیه و رئیس دادگاه های این منطقه بود. او در تاریخ 1 فوریه 1969 نیز به عنوان ولی عهد ابوظبی و رئیس دایره دفاع منصوب شد و فرماندهی نیروی دفاعی امارات را بر عهده گرفته و نقش اساسی در توسعه و تبدیل آن از یک نیروی حفاظتی کوچک به نیروی بزرگ دارای وظایف متعدد و مجهز به تجهیزات مدرن، ایفا کرد.

در تاریخ 1 ژوئیه 1971 خلیفه ریاست نخستین شورا وزیران محلی امارت ابوظبی را بر عهده گرفت و علاوه بر آن سِمت وزیر دفاع و دارایی این شورا را بر عهده داشت که پیش از تأسیس دولت فدرال امارات بود. در فوریه 1974 به دنبال منحل شدن شورای وزیران محلی، خلیفه به عنوان رئیس شورای اجرایی که به جای شورای وزیران امارت ابوظبی تشکیل شده بود، منصوب شد.

وی همچنین رئیس شورای نفت امارات شد که تا به الان این سِمت را حفظ نموده است، او در ماه می 1976 سِمت جانشین فرمانده عالی نیروهای مسلح را بنا به دستور شورای عالی فدرال عهده دار شد. نیروهای دفاع محلی هر یک از هفت امارت شیخ نشین تحت فرماندهی واحد ادغام شده و امور دفاعی یکی از مسئولیت های دولت فدرال شد.

طبق اعلام رسمی امارات، خلیفه بن زاید در ژانویه 2014 سکته کرد و برای درمان به فرانسه سفر کرد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 650

به "جدیدترین فیلم منتشر شده از رئیس امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین فیلم منتشر شده از رئیس امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید