جزئیات تکمیلی برگزاری امتحانات دانش آموزان اعلام شد

به گزارش مجله بیزبینگ، رئیس سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش جزئیاتی از ارزشیابی و برگزاری امتحانات سرانجام سال دانش آموزان را اظهار داشت.

جزئیات تکمیلی برگزاری امتحانات دانش آموزان اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی مجله بیزبینگ، خسرو ساکی جزئیات تکمیلی و نهایی زیر را درباره برگزاری امتحانات متوسطه اول، دوم و هنرستان ها در اختیار ایسنا قرار داد که به این توضیح است:

تمامی امتحانات دوازدهمی ها حضوری برگزار می گردد

- تمامی امتحانات سرانجامی خرداد ماه 99 پایه دوازدهم نظری اعم از نهایی و غیرن هایی (داخلی) به صورت حضوری برگزار می گردد.

- امتحانات نهایی پایه دوازدهم نظری طبق برنامه اعلام شده و امتحانات داخلی پایه دوازدهم نظری نیز با تصویب شورای مدرسه تحت عنوان تکمیل فرآیند آموزش، به صورت حضوری برگزار می گردد.

نحوه برگزاری امتحانات پایه نهم و زمان آغاز آن

- تمامی امتحانات سرانجامی خرداد ماه 99 پایه نهم نیز به صورت حضوری برگزار می گردد. سال جاری امتحانات پایه نهم به صورت هماهنگ استانی برگزار نمی گردد.

همچنین تمامی مراحل طراحی سوالات، برگزاری امتحانات و تصحیح اوراق در مدرسه انجام خواهد گرفت. برنامه امتحانات سرانجامی پایه نهم بر اساس نظر شورای مدرسه به گونه ای تنظیم می گردد که ترجیحا از ششم خرداد 99 آغاز و تا 31 خرداد به اتمام برسد و نمرات حداکثر تا سرانجام هفته اول تیرماه 99 در سامانه ثبت گردد.

ارزشیابی داوطلبان آزاد، ایثارگران، بزرگسالان و از راه دور

- ارزشیابی دانش آموزان داوطلب آزاد، ایثارگران، بزرگسالان و از راه دور به غیر از پایه دوازدهم، سوم متوسطه و پیش دانشگاهی برابر آیین نامه های مربوط به صورت حضوری تا سرانجام خرداد برگزار می گردد. امتحانات نهایی پایه های دوازدهم، سوم متوسطه و پیش دانشگاهی مطابق آیین نامه های مربوط همزمان با دانش آموزان روزانه از تاریخ هفدهم خرداد آغاز می گردد.

ارزشیابی غیرحضوری دانش آموزان پایه های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم

- ارزشیابی سرانجامی خرداد ماه 99 دانش آموزان پایه های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم طبق تصمیم شورای مدرسه ترجیحا بعد از تاریخ ششم خرداد ماه به عنوان تکمیل فرآیند آموزش به صورت غیر حضوری انجام می گردد. ارزشیابی این دانش آموزان بر اساس مستندات و شواهد جمع آوری شده از مشارکت دانش آموز در فعالیت های آموزشی تربیتی داخل و خارج از کلاس درس و مدرسه، ارزشیابی حین آموزش های مجازی، ابتکارات و خلاقیت ها در موقعیت های یادگیری، پژوهش های دانش آموزی مرتبط با دروس، خلاصه نویسی، نتایج ارزشیابی های مستمر و تراکمی نوبت اول و مستمر نوبت دوم و سایر شیوه های ارزشیابی صورت می گیرد و نمره دانش آموز معین و به مدیر مدرسه ارائه می گردد، این نمره در ستون ارزشیابی تکوینی و سرانجامی نوبت دوم (خرداد) ثبت و اعلام نتیجه می گردد.

تکمیل فرآیند آموزش و ارزشیابی هنرستانی ها به صورت حضوری

- تکمیل فرآیند آموزش و ارزشیابی دروس شایستگی های فنی، شاخه فنی و حرفه ای و استاندارد های مهارتی کاردانش (داخل و خارج هنرستان) از تاریخ 27 اردیبهشت تا 15 مرداد ماه با اولویت پایه دوازدهم با تصویب شورای مدرسه و هماهنگی اداره به صورت تراکمی و با برنامه ریزی و سازمان دهی هنرآموزان به صورت حضوری انجام می گردد.

- ارزشیابی سرانجامی خرداد ماه 99 دروس عمومی، شایستگی های غیرفنی و پایه فنی هنرستان ها به صورت غیر حضوری انجام می گردد. این ارزشیابی بر اساس شناخت معلمان از میزان فعالیت های حضوری و غیر حضوری دانش آموزان و استفاده از سایر شیوه های ارزشیابی پیش گفته، انجام خواهد شد. بدیهی است در دروس پایه فنی و شایستگی های غیر فنی حصول اطمینان از آموزش حضوری و غیر حضوری و پودمان های به جامانده با معلمان مربوط خواهد بود.

- آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم به صورت استانی برگزار و تاریخ آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

ـ در ضمن رعایت کلیه اصول و پروتکل های بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در زمان برگزاری امتحانات مورد تاکید است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1042

به "جزئیات تکمیلی برگزاری امتحانات دانش آموزان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تکمیلی برگزاری امتحانات دانش آموزان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید