خانه تاریخی غفاری کرمان به بخش خصوصی واگذار می گردد

به گزارش مجله بیزبینگ، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: خانه تاریخی غفاری کرمان از سوی صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی کشور به منظور واگذاری به بخش خصوصی به مزایده گذاشته شده است.

خانه تاریخی غفاری کرمان به بخش خصوصی واگذار می گردد

به گزارش مجله بیزبینگ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، غلامرضا فرخی با بیان اینکه این مزایده در دو مرحله به صورت قرارداد سرمایه گذاری در مرمت، احیا و نگهداری و همچنین حق بهره برداری واگذار می گردد، اضافه نمود: خانه تاریخی غفاری کرمان با هزینه مرمتی 9 هزار و 500 میلیون ریال به مدت 14 سال در اختیار برنده مزایده با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی قرار می گیرد.

او با اشاره به اینکه اسناد مزایده به وسیله پایگاه اطلاع رسانی صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی کشور به آدرس Www.chre.ir قابل ملاحظه است، اظهار کرد: متقاضیان می توانند حداکثر تا ساعت 18 روز 28 بهمن ماه 1397 مدارک مربوطه را تکمیل و نسبت به تحویل پاکت پیشنهادی خود به دبیرخانه این صندوق اقدام نمایند.

فرخی با بیان اینکه افراد حقیقی و حقوقی که صلاحیت های لازم را از نظر کمیته فنی و بازرگانی دارا باشند و بالاترین مبلغ اجاره بها را پیشنهاد نمایند به عنوان برنده مزایده شناخته خواهند شد، توضیح داد: برنده مزایده می تواند در دوره عملیات تکمیلی مرمت و آماده سازی احیا با شرایط مندرج در متن قرارداد و با تایید و موافقت صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی کشور از بخش های تکمیل شده بهره برداری و از منافع آن استفاده کند.

او با اشاره به اینکه خانه تاریخی غفاری کرمان متعلق به دوره قاجاریه است، بیان نمود: این خانه به صورت حیاط مرکزی و با تزئینات آجری در نماها احداث شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه این خانه ظرفیت تبدیل شدن به فضای اقامتی و پذیرایی را دارد، تاکید نمود: بنای مذکور در نزدیکی بازار قلعه و مسجد تاریخی امام خمینی(ره)شهر کرمان واقع شده است.

او بر لزوم مرمت و بهره برداری از بناهای تاریخی توسط بخش خصوصی اشاره و توضیح داد: سرمایه گذاری در اماکن تاریخی و فرهنگی زمینه ساز ایجاد اشتغال و بهره گیری مناسب از ظرفیت ها و پتانسیل های تاریخی استان خواهد بود.

فرخی در انتها اعلام نمود: کلیه افراد حقیقی و حقوقی که تمایل به شرکت در مزایده خانه تاریخی غفاری کرمان را دارند، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان مراجعه نمایند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 243

به "خانه تاریخی غفاری کرمان به بخش خصوصی واگذار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه تاریخی غفاری کرمان به بخش خصوصی واگذار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید