خبرنگاران محدودیت بازار روز و نمایشگاه های خودرو در انگلیس آسان می گردد

به گزارش مجله بیزبینگ، لندن - خبرنگاران - نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه (5 خرداد) از برنامه دولت برای آسان کردن محدودیت ها برای بازار روز و نمایشگاه خودرو در راستای اجرای مرحله دوم بازگشت به شرایط عادی در این کشور اطلاع داد.

خبرنگاران محدودیت بازار روز و نمایشگاه های خودرو در انگلیس آسان می گردد

بوریس جانسون با ایراد سخنانی در کنفرانس خبری روزانه دولت اضافه نمود که محدودیت ها در این زمینه از یکم ژوئن (12 خرداد) برداشته خواهد شد.

وی افزود: مادامی که آمار شیوع کرونا تحت کنترل باشد، تمام فروشگاه های غیر ضروری (مانند البسه و لوازم الکترونیکی) نیز از 15 ژوئن (26 خرداد) بازگشایی خواهند شد.

نخست وزیر انگلیس با بیان اینکه احتمال سرایت ویروس در فضای باز کم تر است مطرح نمود که دولت دستورالعمل های بهداشتی را از امروز در اختیار فروشگاه ها قرار خواهد داد.

او دیروز نیز از برنامه دولت برای بازگشایی تدریجی مدارس در این کشور اطلاع داده و گفته بود، بعضی مقاطع ابتدایی از 12 خرداد و مقاطع متوسطه نیز از 26 خرداد بازگشایی می شوند.

وی تاکید نمود که شرایط اجازه می دهد تا به مرحله دوم طرح کاهش محدودیت ها به دلیل شیوع ویروس کرونا منتقل شویم. جانسون همچنین از وجود نشانه هایی درباره امکان رسیدن به واکسن ویروس کرونا در امسال اطلاع داد.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت انگلیس تا به امروز بالغ بر 36 هزار و 914 نفر از ابتدای شیوع کرونا در این کشور جان باخته اند.

انگلیس پس از آمریکا در پله دوم بالاترین آمار مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا در دنیا قرار گرفته است.

جانسون چندی پیش ادعا کرد که این کشور از رشد شیوع کرونا عبور نموده و شیب نزولی را طی می نماید. ادعایی که اتحادیه اروپا چند روز بعد رد و توضیح داد که آمار همه گیری در این کشور همچنان به سطح پایدار نرسیده است.

این تحولات در حالی رخ می دهد که وضع اقتصاد انگلیس به دلیل خسارت های مالی ناشی از کرونا چندان تعریفی ندارد.

آخرین گزارش دفتر آمار ملی انگلیس که دو روز پیش منتشر شد نشانگر آن است که استقراض دولت این کشور در ماه گذشته میلادی (آوریل) به دلیل بحران کرونا (کووید-19) به بالاترین حد رسیده و بدهکاری ملی به سرعت در حال افزایش است.

بر اساس این گزارش، استقراض دولت انگلیس (اختلاف موجود میان میزان هزینه های عمومی و میزان مالیات های دریافتی) در ماه آوریل گذشته از 11 میلیارد به 62.1 میلیارد پوند رسیده است. این میزان از زمانی که استقراض دولت توسط دفتر آمار ملی انگلیس در سال 1993 جمع آوری شد، سابقه نداشته است.

بانک مرکزی انگلیس نیز چندی پیش در گزارشی نسبت به بروز عمیق ترین رکود مالی در تاریخ این کشور بر اثر بحران شیوع ویروس کرونا (کووید-19) هشدار داد.

کمیته سیاست های پولی بانک مرکزی انگلیس پیش بینی نموده است که این کشور 14 درصد از قدرت خود را تا خاتمه امسال از دست خواهد داد که این رقم بیشترین میزان در 71 سال گذشته به شمار می رود.

دولت انگلیس از سوی اعضای بانفوذ و ارشد حزب حاکم محافظه کار تحت فشار قرار گرفته است تا محدودیت های قرنطینه را برای جلوگیری از بحران مالی آسان کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1059

به "خبرنگاران محدودیت بازار روز و نمایشگاه های خودرو در انگلیس آسان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران محدودیت بازار روز و نمایشگاه های خودرو در انگلیس آسان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید