خوش خیالی تایوان به حمایت آمریکا؛ تعهد واشنگتن به ما محکم است

به گزارش مجله بیزبینگ، وزارت خارجه تایوان می گوید علی رغم گفت وگوی تلفنی رئیس جمهور آمریکا با همتای چینی درباره توافق تایوان، واشنگتن به آنها اطمینان داده است که رویکرد آنها در قبال این کشور تغییر نکرده است.

خوش خیالی تایوان به حمایت آمریکا؛ تعهد واشنگتن به ما محکم است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اظهارات جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با شی جین پینگ همتای چینی وی درباره تایوان، دولت تایپه را نگران کرد.

وزارت خارجه تایوان شامگاه چهارشنبه گفت علی رغم گفت وگوی تلفنی رئیس جمهور آمریکا با همتای چینی درباره توافق تایوان، واشنگتن به آنها اطمینان داده است که رویکرد آنها در قبل این کشور تغییر ننموده است.

این وزارتخانه در بیانیه ای گفت که از آمریکا در خصوص اظهارات بایدن شرح خواسته و اطمینان یافتند که تعهد واشنگتن به تایوان محکم است و به این کشور یاری می نماید تا توانایی دفاعی خود را حفظ کند.

بایدن روز گذشته گفته بود در رایزنی با شی خود درباره تایوان صحبت نموده و هر دو موافقت نموده اند که به توافق تایوان پایبند باشند (جزئیات بیشتر).

به نوشته خبرگزاری رویترز، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا هم تأکید کرد که تعهد واشنگتن به تایوان بسیار محکم است و آنها نگران فعالیت نظامی تحریک آمیز چین در منطقه هستند.

پکن، تایوان را بخشی از سرزمین چین می داند و تحرکات آمریکا و فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست چین واحد ارزیابی می نماید. با این حال آمریکا با اعزام ناو به تنگه تایوان و یاری نظامی به تایوان عملا در جهت حمایت از این جزیره است و پکن بارها به این مسئله اعتراض نموده است. این در حالی است که کشورهای عضو سازمان ملل متحد از جمله خود آمریکا، تایوان را به اسم کشور مستقل به رسمیت نمی شناسند.

به نوشته رویترز، تایوان فعالیت های نظامی مکرر چین را جنگ منطقه ای خاکستری نامیده که هم برای فرسوده کردن نیروهای تایوان با درگیری مکرر آنها و هم برای آزمایش پاسخ های تایوان طراحی شده است.

چیو کو چنگ وزیر دفاع تایوان هم بامداد چهارشنبه ادعا کرد چین تا سال 2025 به توانایی لازم برای انجام حمله نظامی تمام عیار علیه تایوان دست پیدا می نماید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 آبان 1400 بروزرسانی: 1 آبان 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1862

به "خوش خیالی تایوان به حمایت آمریکا؛ تعهد واشنگتن به ما محکم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوش خیالی تایوان به حمایت آمریکا؛ تعهد واشنگتن به ما محکم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید