فرایند تاسیس کمپ های گردشگری عشایری معین گردد

به گزارش مجله بیزبینگ، معاون عمرانی استانداری بوشهر تاکید نمود: در برنامه گردشگری سال جاری هر چه سریع تر باید فرایند تاسیس کمپ های گردشگری عشایری تعیین و به مرحله اجرایی برسد.

فرایند تاسیس کمپ های گردشگری عشایری معین گردد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ارزان قیمت هستید با ما همراه شوید

به گزارش مجله بیزبینگ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر، جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر سه شنبه 19 آذر به ریاست معاون عمرانی استانداری بوشهر در سالن شماره یک استانداری برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور تمامی مدیران دستگاه های اجرایی برگزار گردید، موارد مصوبات جلسه قبل خدمات سفر پیگیری و مورد آنالیز نهاده شد و همچنین کمیته سرمایه گذاری گردشگری دریایی و کمیته خدمات حمل و نقل به ارائه گزارش پرداختند.

مهرداد ستوده، معاون عمرانی استانداری بوشهر در این جلسه با تاکید بر پیگیری مصوبات این جلسات گفت: معاونان عمرانی فرمانداری ها با هماهنگی دستگاه های شهرستانی باید جلسات متعددی داشته باشند و در هر جلسه گزارش مصوبات را پیگیری نمایند تا بتوانیم زودتر به نتیجه برسیم.

معاون عمرانی استانداری بوشهر ادامه داد: در برنامه گردشگری سال جاری هرچه سریع تر باید فرایند تاسیس کمپ های گردشگری عشایری تعیین و به مرحله اجرایی برسد زیرا فصل گردش در طبیعت زیبای استان آغاز شده است و برای رونق و توسعه این صنعت در بخش عشایری تمهیدات لازم اندیشیده گردد.

ستوده خطاب به شهرداری های استان نیز گفت: شهرداری ها باید برنامه ریزی در سطح کلان برای موضوع گردشگری داشته باشند.

او در ساخت تاسیسات گردشگری در دریا تاکید و اظهار کرد: دستگاه های اجرایی استان در کنار هم برای ایجاد زیرساخت های لازم و با یک برنامه ریزی و نقشه راه در جهت تاسیس هتل و اماکن پذیرایی در دریا اقدام نمایند و با جذب سرمایه گذار هرچه سریع تر آن را به مرحله اجرایی برسانند.

مهرداد ستوده ادامه داد: نعمت بزرگ استان بوشهر هم جواری آن با خلیج فارس است که در کنار صنعت نفت و گاز باید در زمینه گردشگری نیز توسعه چشمگیری داشته باشیم و با تدوین برنامه ای در بحث گردشگری دریایی به صورتی که رونق و توسعه آن باعث رشد مالی و فراوری شغل گردد رو به جلو حرکت کنیم.

محمدحسین ارسطوزاده، مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر نیز در مورد خدمات رسانی مطلوب به گردشگران گفت: این روزها شاهد حضور گردشگران متعددی در استان هستیم که باید با مشارکت همه دستگاه ها برای ارائه خدمات مطلوب در کوشش باشیم.

ارسطوزاده در ادامه اعلام کرد: گردشگری یک صنعت است و باید این را بپذیریم که این صنعت اکنون یک فرصت برای رشد مالی و توسعه استان و ارزآوری است و میتواند در همه زمینه ها به معیشت مردم یک منطقه یاری کند.

او ادامه داد: کسب درآمد در این صنعت مستلزم آموزش و تدابیر لازم برای خدمات دهی مطلوب است که با مدیریت و هم افزایی در بخش خصوصی می توان بهتر به اهمیت این موضوع پی برد.

محمدحسین ارسطوزاده، مدیرکل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی بوشهر در خاتمه با اشاره به گردشگری روستایی گفت: امروزه گردشگری به یک گفتمان تبدیل شده و مطالبات مردمی نیز به این سمت سوق پیدا نموده است و در روستاها نیز این موضوع احساس می گردد که در این بخش نیز کارهایی انجام گرفته و برای توسعه بیشتر آن کوشش خواهیم کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 603

به "فرایند تاسیس کمپ های گردشگری عشایری معین گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند تاسیس کمپ های گردشگری عشایری معین گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید