طیبی: احتمال دوری یک ساله کشتی گیر آینده دارِ ملی به خاطر اشتباه داوری وجود دارد، فقط ادعای مان زیاد است

به گزارش مجله بیزبینگ، سرمربی تیم کشتی فرنگی دانشگاه آزاد از احتمال دوری کشتی گیر آینده دار این تیم به خاطر مصدومیت خبر داد.

طیبی: احتمال دوری یک ساله کشتی گیر آینده دارِ ملی به خاطر اشتباه داوری وجود دارد، فقط ادعای مان زیاد است

بهمن طیبی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد اعتراض کادر فنی این تیم به داوری های مرحله پایانی لیگ برتر کشتی فرنگی گفت: در کشتی وزن 63 کیلوگرم مسابقه نیمه نهایی با سینا صنعت، در حالی که رضا مردی در دور برگشت لری آبولادزه را شکست داده بود، یک بر صفر پیش بود و خوب هم حمله می کرد، اما داوران اخطار ندادند.

وی شرح داد: مردی سراپا حمله بود و در شرایطی که فن ریسکی زده بود، داور طبق قوانین باید سرپا می داد. نیما صادقی داور درجه المپیکی هم شب قبل از مسابقه روی این موضوع خیلی تأکید داشت که وقتی کشتی گیر مهاجم فن ریسکی اجرا و خودش در خاک می نشیند، داور سرپا می دهد، اما در حالی که مردی دستش در حین فن، گیر کرد، داوران سرپا اعلام نکردند.

سرمربی تیم کشتی فرنگی دانشگاه آزاد با اشاره به مصدومیت دست رضا مردی و احتمال عمل جراحی این کشتی گیر، گفت: آرنج رضا مردی طی این حرکت در رفت و با وجود اینکه یکی از اعضای تیم دست او را بعد از مسابقه در سالن جا انداخت و مورد تأیید پزشک نیز قرار گرفت، اما با معاینه دستش در بیمارستان شاید نیاز به جراحی داشته باشد. متأسفانه جان کشتی گیر ما به خطر افتاد و دستش در رفت، اما سرپا اعلام نشد. می شد به چلنج توجه کنند و کشتی گیر را از آن شرایط خارج می کردند و بعد فیلم بازبینی می شد. اگر فرار از فن بود، دوباره کشتی گیر ما در خاک می نشست.

طیبی ادامه داد: مردی با آن کشتی های خوبی که گرفت، در حال حاضر کشتی گیر ملی ماست و محمد بنا او را به خاطر عملکرد خوبش به اردوی تیم ملی دعوت کرد. ما یک پدیده به کشتی معرفی کردیم، اما متأسفانه با این داوری و اشتباهات، به دست او آسیب رسید و اگر نیاز به جراحی باشد، لااقل یک سال از کشتی دور خواهد ماند.

سرمربی تیم کشتی فرنگی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه کشتی ایران صاحب نام های بزرگی در داوری بود، شرح داد: یک روزی بزرگانی چون مهدی خالدی، رحیم جدی و عباس نمازیان روی تشک قضاوت می کردند که داوران بزرگی بودند، اما امروز چه چیزی داریم؟ امروز در داوری کجای کار هستیم؟ فقط ادعای مان زیاد است. کشتی خود را با روسیه مقایسه می کنیم، در حالی که آنها در یک المپیک یا پیکارهای جهانی پنج شش مدال طلا می گیرند، اما فاصله بین یک مدال طلای ما 16 یا 20 سال می شود. این حرف ها و ادعاها باعث می شود ضعف خود را نبینیم.

وی درباره دیدار تیمش مقابل ایران مال در پیکار نهایی گفت: شما نگاه کنید در همه اوزان اخطار اول را به کشتی گیر ما دادند. اتفاقاً در شب قبل از مسابقه فینال، در کلینیک این انتقاد را مطرح کردم که داوران متأسفانه براساس اسم تیم یا نفر، اخطار می دهند. کشتی گیران ما جوان بودند و بی نام و نشان و در همین لیگ خودشان را نشان دادند. دانیال سهرابی در همین لیگ، الیاسی را برد، همه گفتند شانسی به رجحان رسیده است و او در دور برگشت هم این را تکرار کرد، کشتی گیر نوجوانی که تازه جوان شده است. داور نباید براساس نام کشتی گیر و یا تیم، قضاوت کند. در مبارزه اول با ایران مال هم، دو پوئن سجاد عباسپور را نداند، خواستیم اعتراض کنیم که اشاره کردند این کار را نکنید، فکر کردم حتماً آنها چیزی می دانند که ما ندیدیم، اما بعد که فیلم را دیدیم، متوجه شدم حق با ما بود.

طیبی در مورد اینکه چه اتفاقی افتاد که 13 ثانیه به تایم این مبارزه اضافه شد، شرح داد: در ثانیه های آخر عباسپور اقدام به کمرگیری بسیار زیبایی کرد، در این بین دو بار هم حریف را ضربه فنی کرد که داور نگرفت. وقت مسابقه تمام شد، حریف اعتراض کرد و داور امتیاز را برگرداند، چون معتقد بود عباسپور از پا استفاده کرده است و به همین دلیل از شروع کمرگیری محاسبه کردند که 13 ثانیه تایم سپری شده و آن را به وقت کشتی اضافه کردند. این اولین باخت عباسپور در لیگ بود. او هم از جمله جوانانی بود که امسال عالی ظاهر شد.

وی در پایان گفت: از فدراسیون کشتی و سازمان لیگ که امسال در این شرایط لیگ را برگزار کردند، تشکر می کنم. کشتی در خواب رفته بود و واقعاً نیاز به چنین مسابقه ای داشت. لیگ انگیزه تمرین برای همه شد و یک استارت خیلی خوب بود. اعتراض و انتقاد ما هم جنبه شخصی نداشت و هر حرفی هم زده می شود، دوست داریم کشتی پیشرفت کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1422

به "طیبی: احتمال دوری یک ساله کشتی گیر آینده دارِ ملی به خاطر اشتباه داوری وجود دارد، فقط ادعای مان زیاد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طیبی: احتمال دوری یک ساله کشتی گیر آینده دارِ ملی به خاطر اشتباه داوری وجود دارد، فقط ادعای مان زیاد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید