قیمت سورن پلاس با موتور EF7، اختلاف قیمت کارخانه و بازار چه قدر است؟

به گزارش مجله بیزبینگ، هرچند شرکت ایران خودرو، سورن پلاس را نسخه فیس لیفت سمند سورن قبلی می داند، اما هیچ تغییری به جز داخل چراغ ها، در بخش طراحی دیده نمی گردد. اما اختلاف قیمت درب کارخانه و بازار این خودرو چه قدر است؟

قیمت سورن پلاس با موتور EF7، اختلاف قیمت کارخانه و بازار چه قدر است؟

به گزارش تجارت نیوز، خودروی سمند سورن پلاس ایران خودرو درحال حاضر با سه تیپ مختلف به وسیله شرکت سازنده در حال فراوری بوده که قیمت درب کارخانه و بازار آن ها با یک دیگر فرق دارد. بعلاوه در بخش آپشن ها و امکانات رفاهی نیز، همه تیپ ها تفاوت های اندکی باهم دارند.

تیپ اول که توقف فراوری خورده و به وسیله این شرکت دیگر قیمت گذاری نمی گردد. بنابراین قیمت بازاری دقیقی نیز برای آن وجود ندارد.

در تیپ بعدی که نسخه ارتقاء یافته از لحاظ آپشنی است، قیمت درب کارخانه 331 میلیون و 284 هزار تومان برای خریدار تمام می گردد. درحالی که قیمت بازاری آن 563 میلیون تومان است. بنابراین اختلاف قیمت درب کارخانه و بازار تیپ دو سورن پلاس، حدود 232 میلیون تومان خواهد بود.

تبلیغات به وسیله تجارت نیوز

تیپ سه یا فول ترین نسخه سورن 355 میلیون تومان به وسیله ایران خودرو قیمت گذاری شده است. این تیپ با قیمت 590 میلیون تومان در بازار معامله می گردد. در بازار فعلی 235 میلیون تومان، اختلاف قیمت کارخانه و بازار آن خواهد بود.

تیپ بعدی یا در اصل نسخه بعدی سورن پلاس، مدل دوگانه سوز این خودرو بوده که 372 میلیون و 407 هزار تومان به وسیله ایران خودرو به فروش می رسد. بعلاوه این مدل در بازار با 613 میلیون تومان درحال معامله است. این مدل با 240 میلیون تومان اختلاف، بیشترین فاصله را بین قیمت درب کارخانه و بازار دارد.

تفاوت تیپ های مختلف سورن پلاس و سورن قبلی

جهت بیان تفاوت تیپ های سورن پلاس، ابتدا تفاوت های سورن پلاس با سورن ELX قبلی که توقف فراوری خورد را آنالیز می کنیم.

سورن پلاس تازه در نسخه لوآپشن دارای آپشن هایی هم چون نوار کرومی دور پنجره ها، دی لایت، تودوزی تازه داخلی، چراغ های طرح تازه برای جلو و عقب، اسپویلر صندوق عقب و شیشه های دودی ردیف عقب است.

اما سورن پلاس لوآپشن با آپشنال نیز تغییراتی دارد. سورن پلاس آپشنال از رینگ های آلومینیومی 15 اینچی، مالتی مدیا، دوربین دنده عقب و کروزکنترل بهره می برد که باعث اختلاف 24 میلیون تومانی در قیمت کارخانه آن می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1402 بروزرسانی: 14 تیر 1402 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 2292

به "قیمت سورن پلاس با موتور EF7، اختلاف قیمت کارخانه و بازار چه قدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت سورن پلاس با موتور EF7، اختلاف قیمت کارخانه و بازار چه قدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید