مذاکره روسیه با کشورهای خاورمیانه برای فروش پدافند هوایی

به گزارش مجله بیزبینگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، الکساندر میخییف رئیس شرکت تسلیحاتی دولتی روس آبارون اکسپورت، امروز در آستانه گشایش نمایشگاه بین المللی تسلیحاتی آیدکس IDEX در ابوظبی که روسیه در آن حضور پیدا می نماید، گفت: تسلیحات پدافند هوایی روسیه ازجمله بخاطر بکارگیری پیروز در صحنه های نبرد در کشورهای خاورمیانه و منطقه شمال آفریقا شناخته شده است.

مذاکره روسیه با کشورهای خاورمیانه برای فروش پدافند هوایی

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

بر اساس این گزارش، روسیه برای نخستین بار سیستم های پدافند هوایی آنتی 4000 را برای فروش به خارج عرضه نموده و این سیستم دارای دو نوع موشک با برد 150 و 380 کیلومتر است و می تواند تا ارتفاع 33 کیلومتر اهداف پرنده شامل هواپیما و موشک های قاره پیما و بالستیک را هدف قرار دهد.

میخیف در ادامه اضافه نمود: ما در زمان حاضر با تعدادی از کشورهای خاورمیانه به صورت جداگانه یا در چارچوب یک سیستم واحد پدافند هوایی چند کشور برای فروش تسلیحات پدافند هوایی تبادل نظر می کنیم.

وی معتقد است که امتیاز منحصر بفرد تسلیحات پدافند هوایی روسیه در این است که بدون از دست دادن قابلیت ها و توانمندیهای رزمی می توانند در سیستم های پدافند هوایی کشورها بکار گرفته شوند.

میخیف در سرانجام گفت که روسیه امیدوار است توجه کشورهای منطقه را به سیستم های پدافند هوایی روسیه در مبارزه با پهپادها جلب کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1583

به "مذاکره روسیه با کشورهای خاورمیانه برای فروش پدافند هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره روسیه با کشورهای خاورمیانه برای فروش پدافند هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید