هزاران آمریکایی بخاطر بی کفایتی ترامپ خواهند مرد

به گزارش مجله بیزبینگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیویورک تایمز، سوزان رایس مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در دولت اوباما، دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی این کشور را به سوءمدیریت همزمان با شیوع کرونا متهم کرد.

هزاران آمریکایی بخاطر بی کفایتی ترامپ خواهند مرد

به گفته رایس، سوءمدیریت ترامپ باعث خواهد شد تا هزاران آمریکایی در جنگ با این بیماری قربانی شوند.

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا گفته است که در خصوص شیوع ویروس کرونا، دولت ترامپ برنامه یا دستورالعمل جنگی مقابله با همه گیری تهیه شده توسط دولت باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا را کنار گذاشته است و یکی از دفاتر شورای امنیت ملی که به صدور هشدارهای اولیه تخصیص یافته بود منحل کرد و هشدارهای جوامع اطلاعاتی درخصوص قریب الوقوع بودن همه گیری جهانی را نادیده گرفت.

این مقام آمریکایی در انتقاد از ترامپ گفته است که او مدام به دنبال کاهش بودجه مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، مؤسسه ملی سلامت و واحدهای مهم وزارت بهداشت آمریکا بود و دو ماه حیاتی پیش از شیوع ویروس در آمریکا را از دست داد.

سوزان رایس گفت: ترامپ هیچ مسئولیتی قبول نمی نماید و به غلط دولت های قبلی، استیضاح، فرمانداران، کارکنان بخش بهداشت و درمان و کشور چین را مقصر جلوه می دهد. ترامپ همچنان خود را در مرکز توجهات نگه داشته، هر روز جامعه را فریب می دهد و با متخصصان امور بهداشت و درمان مخالفت می نماید. او در میدان جنگ سردرگمی ایجاد نموده است.

وی با انتقاد از عملکرد و سیاست های ترامپ در جریان شیوع کرونا، مشاور رئیس جمهور سابق آمریکا خاطرنشان کرد: از همه بدتر این که ترامپ مدعی است که هدفش محدود کردن قربانیان به 100 تا 240 هزار نفر است، عددی که از شمار تمام آمریکایی های کشته شده در جنگ های بعد از سال 1945 بیشتر است. از سویی فرمانده جنگ باید ملت را برای هدفی مشترک متحد کند اما ترامپ جنگلی به راه انداخته که در آن هر کس برای خودش کار می نماید؛ تا آنجا که رقابت ایالت ها برای تصاحب تجهیزات پزشکی، بهای این کالاها را به شدت افزایش داده است.

مشاور سابق اوباما در انتها تاکید نمود که هزاران آمریکایی به خاطر بی کفایتی و خیانت رئیس جمهور دوران جنگ به شکلی غیرضروری خواهند مرد، پس بگذارید خودمان را گول نزنیم. تا زمانی که فرماندهی آمریکا تغییر نکند، محکوم به نبرد به همراه رئیس جمهوری هستیم که در حال حاضر داریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 946

به "هزاران آمریکایی بخاطر بی کفایتی ترامپ خواهند مرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزاران آمریکایی بخاطر بی کفایتی ترامپ خواهند مرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید